Ir vasarą naujienų netrūksta. 3 mėn. prenumerata vos už 1,49 Eur!
2016 05 10

Lietuvių fechtuotojų sėkmė užsienyje – sidabras Londone ir Norvegijos taurė

Gegužės 8 d. Londone vykusiame satelitiniame pasaulio taurės etape „Cole Cup“ dalyvavo dvi lietuvės špagininkės – Paulina Bajorūnaitė ir Viktė Ažukaitė. Pirmoji iš jų pelnė sidabro medalį.
Paulina Bajorūnaitė
Paulina Bajorūnaitė / Lietuvos fechtavimo federacijos nuotr.
Temos: 1 Fechtavimas

Nors parengiamosiose kovose P.Bajorūnaitė pogrupyje laimėjo 4 kovas iš 6 ir varžybų reitinge gavo 11-ąją vietą tarp 32 dalyvių, tačiau atkrintamąjame turnyro etape buvo negailestinga savo priešininkėms.

Rezultatais 15:7 sutriuškino britę Lacy Elys ir Nyderlandų atstovę Day De Wijn, tuomet sekė pergalės prieš kitas dvi Britanijos fechtuotojas – 15:8 kovojant su Sadie Greetham ir 15:11 su Katrina Smith. Ir tik finalinėje kovoje 7:15 teko pripažinti Hannah Elizabeth Lawrence pranašumą.

Antroje lietuvė V.Ažukaitė pogrupyje pasirodė geriau (laimėjo 4 kovas iš 5) ir turėjo galimybę praleisti pirmąjį atkrintamojo etapo kovų ratą. Vis dėlto ji suklupo antrajame rate kovodama prieš olandę Kayli Hensen. Galutinėje įskaitoje tarp 32 dalyvių V.Ažukaitė iškovojo 12 vietą.

P.Bajorūnaitės sidabras – ne vienintelė gera pastarojo meto naujiena apie lietuvių fechtuotojų pasiekimus užsienyje.

Norvegijoje gyvenantis ir besitreniruojantis Tomas Krasikovas praeitą savaitę buvo pripažintas geriausiu šios šalies sezono fechtuotoju – susumavus visų metų rezultatus ir įskaitinius taškus, T.Krasikovui buvo įteikta Norvegijos taurė.