2011 10 06

Lietuvos akmenslydžio rinktinė iškovojo vietą Europos čempionate

Lietuvos akmenslydžio rinktinė iškovojo kelialapį į pagrindinį Europos čempionatą, kuris gruodžio 2–10 dienomis vyks Rusijos sostinėje Maskvoje.
Lietuvos akmenslydžio rinktinė Europos čempionate iškovojo jau dvi pergales
Akmenslydis. / „Scanpix“ nuotr.

Tai paaiškėjo po Danijoje pasibaigusių Europos C grupės akmenslydžio (kerlingo) pirmenybių papildomo mačo, kuriame Lietuvos rinktinė ketvirtadienį 6:2 nugalėjo Turkijos ekipą ir pateko į finalą.

C grupės varžybose Lietuvos ir Turkijos komandos buvo iškovojusios po šešias pergales ir dalijosi antrą trečią vietas bei papildomame mače išsiaiškino antrojo kelialapio į Senojo žemyno čempionatą savininkę.

Pirmąjį kelialapį iškovojo Lenkijos akmenslydininkai, užėmę pirmą vietą C grupės atrankos turnyre. Dėl Europos pirmenybių C grupės čempionės titulo Lietuvos rinktinė ketvirtadienį vėlai vakare finaliniame mače susitiks su Lenkijos komanda.

Visą savaitę vykusiose pirmenybėse Lietuvos rinktinė 10:2 nugalėjo serbus, 11:6 įveikė Liuksemburgą, 7:3 – Graikiją, 11:4 – Slovėniją, 10:2 – Rumuniją bei 8:0 sutriuškino Islandiją, tačiau 5:7 nusileido Turkijos ekipai bei 5:8 – Lenkijos komandai.

Galutinė C grupės akmenslydžio pirmenybių lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, akmenų santykis, taškai):

1. Lenkija          8 7 0 1 48:32 7
2. Lietuva          8 6 0 2 67:32 6
3. Turkija          8 6 0 2 67:38 6
4. Islandija        8 5 0 3 50:42 5
5. Liuksemburgas    8 4 0 4 50:51 4
6. Serbija          8 3 0 5 35:42 3
7. Rumunija         8 3 0 5 42:61 3
8. Graikija         8 1 0 7 31:65 1