2016-08-12 15:02

Lietuvos šaulys Ronaldas Račinskas: „Mano svajonė pildėsi 34 metus“

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse startuoja šaudymo į skraidančius taikinius atstovas Ronaldas Račinskas. Jis yra vyriausias Rio olimpietis – 48 metų. Lietuviams neįprasto ir nelabai žinomo sporto atstovas į Rio pateko gavęs vardinį kvietimą ir yra pasirengęs rodyti geriausią įmanomą rezultatą.
Ronaldas Račinskas
Ronaldas Račinskas / Alfredo Pliadžio nuotr.

– Kokie jūsų įspūdžiai pirmose jums olimpinėse žaidynėse?

– Puikūs įspūdžiai, gera nuotaika. Čia susirinko stipriausi viso pasaulio sportininkai, kiekvieno svajonė yra čia patekti. Mano svajonė pildėsi 34 metus – nuo tada, kai aš pirmą kartą šautuvą į rankas paėmiau. Pats buvimas čia jau yra ir šventė, ir džiaugsmas, ir malonumas.

Pati šaudykla labai gražiai įrengta, gražiai padaryta – jokių priekaištų. Labai gera sportinė bazė.

– Vėjas čia jau griovė ne vienos sporto šakos atstovų planus. Jums jis netrukdys?

– Mes įpratę prie vėjo. Manau, kad visos sporto šakos turi savų niuansų, tačiau sąlygos – visiems vienodos. Be vėjo, žinoma, smagiau šaudyti, tačiau ekstremaliomis sąlygomis tas tikras meistriškumas dar labiau pasirodo.

– Nesate priskiriamas prie rungties favoritų. Kokie jūsų tikslai čia?

– Aš nekeliu tikslų, susijusių su vietomis ar rezultatu. Turiu labai aiškią techninę programą, ką turėčiau daryti ir kaip tai daryti. Tai iki šiol leisdavo pasiekti mano geriausius rezultatus.

Mano svajonė pildėsi 34 metus – nuo tada, kai aš pirmą kartą šautuvą į rankas paėmiau. Pats buvimas čia jau yra ir šventė, ir džiaugsmas, ir malonumas.

Aišku, meluočiau, jei sakyčiau, kad neateitna mintys, norai ir viltys. Norisi pasirodyti maksimaliai gerai. Sezonas planuotas taip, kad olimpinės varžybos yra pagrindinės. Noriu, kad šių metų geriausias rezultatas būtų pasiektas čia.

– Kaip vyksta šaudytojų pasirengimas? Jūs treniruotėse tik šaudote ar darote kažkokius kitokius pratimus? Kaip ruošiatės pischologiškai?

– Bendras fizinis pasirengimas. Palaikau fizinį krūvį. Priklausomai nuo šaudymo treniruotės treniruotės laiko, rytais ar vakarais apibėgu aplink kaimelį, krentu į baseiną.

Psichologiškai labai neprisitreniruosi – jei būtų taip paprasta, visi treniruotųsi. Klausausi savo vidinio balso – kartais norisi pabūti ramybėje, vienumoje, knygą paskaityti ar filmą pažiūrėti. Kartais norisi emocijų teigiamų pasikrauti, prasiblaškyti. Kai per ilgai mintyse verdi – sekina. Mūsų sporte turi sugebėti maksimaliai susikoncentruoti ir kartu maksimaliai atsipalaiduoti.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą