Laisvas žodis nereiškia palaidas.  Prenumeratai iki - 60%
Išbandyti
2018 10 06

LTOK prezidentei Buenos Airėse įteiktas prestižinis apdovanojimas

Dainos Gudzinevičiūtės veikla siekiant lyčių lygybės sporte įvertinta Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) apdovanojimu „Moteris ir sportas“. Jį LTOK vadovei Buenos Airėse įteikė tarptautinės triatlono federacijos prezidentė Marisol Casado, – skelbiama LTOK pranešime.
Daina Gudzinevičiūtė sulaukė apdovanojimo Argentinoje.
Daina Gudzinevičiūtė sulaukė apdovanojimo Argentinoje. / Kipro Štreimikio nuotr.

Apdovanojimo iškilmės surengtos per pirmą sykį istorijoje vykusį IOC forumą „Olympism in Action“. Jis organizuotas trečiųjų jaunimo vasaros olimpinių žaidynių išvakarėse. Spalio 8–9 d. Argentinos sostinėje vyks 133-ioji IOC sesija, kurios metu bus renkami nauji IOC nariai. Viena iš pretendentų į IOC narius yra ir D.Gudzinevičiūtė.

LTOK prezidentės kandidatūrą gauti apdovanojimą „Moteris ir sportas“ pasiūlė Europos olimpinių komitetų asociacija (EOK). D.Gudzinevičiūtė 2014 m. tapo šios organizacijos Lyčių lygybės komisijos vadove, be to, jau antrą kadenciją yra EOK Vykdomojo komiteto narė.

D.Gudzinevičiūtės vadovaujamas LTOK itin daug dėmesio skiria lyčių lygybei sporte. Nuo 2014 metų Lietuvoje rengiami moterims skirti kvalifikacijos kėlimo kursai bei kiti projektai. LTOK glaudžiai bendradarbiauja su Europos lyčių lygybės institutu.

Bene svarbiausias lyčių lygybei sporte skirtas renginys Lietuvoje – pernai spalį Vilniuje vykęs pirmasis tarptautinis IOC forumas „Moterų lyderystės stiprinimas Europoje“. Jame lankėsi ir pasaulio olimpinio judėjimo vadovas Th.Bachas.

„Seniai įrodyta, kad produktyvesni yra tie kolektyvai, kuriuose išlaikomas vyrų ir moterų balansas. Abiejų lyčių atstovai, dirbdami kartu, vieni kitus labai gerai papildo, o ne stabdo ar užima vieni kitų vietas. Net Lietuvos mažųjų žaidynėse darželinukų komandose yra po lygiai berniukų ir mergaičių. To link einame ir per kitas žaidynes, vadovaujamės rengdami Europos jaunimo olimpinį festivalį. Lyčių lygybė turėtų atsispindėti ir kalbant apie vadovaujamuosius postus. Štai LTOK Vykdomajame komitete dabar dirba penkios moterys“, – pasakojo D.Gudzinevičiūtė.

LTOK prezidentės nuomone, svarbiausia užtikrinti moterims lygias galimybes, o ne suteikti atitinkamas kvotas organizacijose.

Mūsų šalyje vykstančiuose kursuose treneriams ir sporto administratoriams jau ne vienus metus moterys sudaro mažiausiai 40 proc. dalyvių. Būtent tokios proporcijos nuo 2017 m. reikalauja IOC. „Mes tai įgyvendinome daug anksčiau be jokių reikalavimų. Šioje srityje dažnai esame žingsniu priekyje ir skatiname kitus olimpinius komitetus neatsilikti“, – atkreipė dėmesį D. Gudzinevičiūtė.

Kasmet teikiami šeši apdovanojimai „Moteris ir sportas“ – po vieną penkių žemynų atstovams ir vienas pasaulinis. Šį prizą gali gauti ne tik asmenys, bet ir organizacijos. Tarp laureatų yra buvę ir vyrų, aktyviai prisidedančių prie lyčių lygybės sporte propagavimo.

2013 m. Europai skirtas apdovanojimas „Moteris ir sportas“ įteiktas Lietuvos moksleivių ir studentų sporto centro direktorei Onai Babonienei. Diplomus „Moteris ir sportas“ yra gavusios ir kitos mūsų šalies atstovės: Birutė Kalėdienė, Angelė Rupšienė, Liucija Kalvaitienė, Roma Grinbergienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius