2016 12 29

Magnusas Carlsenas greitųjų šachmatų pasaulio čempiono vardą užleido ukrainiečiui

Ukrainietis Vasilijus Ivančiukas ir jo tautietė Ana Muzyčuk laimėjo pasaulio greitųjų šachmatų čempionatą atitinkamai tarp vyrų ir moterų, kuris vyko Dohoje (Kataras). Pasaulio klasikinių šachmatų čempionas Magnusas Carslenas liko tik penktas.
Magnusas Carlsenas
Magnusas Carlsenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Šachmatai Ukraina

Neseniai pasaulio klasikinių šachmatų čempionu tapęs norvegas 2015 ir 2016 metais buvo ir greitųjų šachmatų čempionas, tačiau šiame turnyre liko tik penktas.

Tiesa, jis, čempionas bei antrą vietą užėmęs rusas Aleksandras Griščiukas surinko vienodai taškų (11), tačiau ukrainietis laimėjo dėl geriausio reitingo.

Nugalėtojui atiteko 40 tūkst. JAV dolerių iš 200 tūkst. dolerių piniginio prizo.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Vasilijus Ivančiukas

Buvęs M.Carlseno oponentas kovoje dėl pasaulio klasikinių šachmatų čempiono titulo, Sergejus Kariakinas, užėmė vos 19-ąją vietą. Rusas yra 2012 metų čempionas.

Moterų turnyre A.Muzyčuk laimėjo kur kas užtikrinčiau. Ukrainietė turnyrą pradėjo galingai, o finišavo antrą vietą užėmusią rusę Aleksandrą Kosteniuk aplenkusi tašku (9,5 prieš 8,5). Trečią vietą užėmė gruzinė Nana Dzagnidze (8).

Pasibaigus greitųjų šachmatų čempionatui Dohoje ketvirtadienį prasidėjo ir pasaulio Blitz šachmatų čempionatas. Titulą jame gina sidabrą greituosiuose laimėjęs A.Griščiukas.