2018 08 13

Pirmuosius Europos čempionatus laimėjo Rusija, Lietuva iškovojo 7 medalius

Rusijos sportininkai iškovojo daugiausiai aukso apdovanojimų per Glazge (Škotija) ir Berlyne (Vokietija) sekmadienį pasibaigusias pirmąsias daugiašakes Europos sporto pirmenybes.
Lietuvos atletai Glazge ir Berlyne iškovojo 7 medalius.

Septynių sporto šakų čempionatuose Rusija iškovojo 31 aukso, 19 sidabro ir 16 bronzos medalių.

Rugpjūčio 2-12 dienomis Glazge tuo metu vyko šešių sporto šakų – plaukimo, irklavimo, dviračių sporto, triatlono, gimnastikos ir golfo, o Berlyne – lengvosios atletikos pirmenybės.

Antrąją vietą medalių rikiuotėje užėmė Didžioji Britanija – 26 aukso, 26 sidabro ir 23 bronzos medaliai. Britai buvo pirmi pagal bendrą apdovanojimų kiekį – 75.

Tačiau medalių rikiuotėje pozicijas lemia aukso medaliai. Jie padėjo trečią vietą užimti Nyderlandų atletams – 15 aukso, 15 sidabro ir 13 bronzos medalių.

Italija finišavo ketvirta (14 aukso, 16 sidabro ir 28 bronzos apdovanojimai), Vokietija – penkta (13 aukso, 17 sidabro ir 23 bronzos), o Prancūzija – šešta (13 aukso, 14 sidabro ir 15 bronzos).

Lietuva užėmė 20 vietą Europos pirmenybėse, kuriose mūsų šaliai atstovavo 64 atletai šešiose sporto šakose.

Vienintelį auksą Berlyne iškovojo disko metikas Andrius Gudžius.

Sidabro medalius laimėjo plaukikai Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys, irkluotojai Mindaugas Griškonis ir vyrų irklavimo keturvietės komanda (Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas, Dovydas Nemeravičius ir Aurimas Adomavičius). Lietuvos kraityje ir dvi bronzos, kurias laimėjo ietės metikė Liveta Jasiūnaitė bei porinę dvivietę irklavusios Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė.

Iš viso medalius iškovojo 34 šalių komandos, o taip pat ir Neutralūs atletai – Rusijos lengvaatlečiai, nes Berlyne nebuvo oficialios Rusijos komandos dėl Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos sankcijų šaliai už dopingo programą.

Estija šiose Europos pirmenybėse laimėjo vieną bronzos medalį, Latvija Glazge ir Berlyne apdovanojimų nepelnė.