2019 09 09

Rekordiniame triatlono taurės finiše – lyderės apgintas titulas bei atsipalaidavusio T.Barščio triumfas

Praėjusį šeštadienį Druskininkuose baigėsi ketvirtasis Lietuvos triatlono taurės sezonas, kuriame triumfavo Tautvydas Barštys ir kartelės nenuleidusi praėjusių metų nugalėtoja Inga Aukselytė.
Tautvydas Barštys
Tautvydas Barštys / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.
Temos: 1 Triatlonas

Rekordinėmis dalyvių gretomis pažymėtame 7-ame etape atletai varžėsi olimpinėje (1500 m plaukimas, 40 km dviračiu, 10 km bėgimas), sprinto (750 m / 20 km / 5 km) distancijose bei mėgėjams skirtame TRI-FUN nuotolyje (200 m/ 10 km / 2,5 km).

Olimpinėje distancijoje pergalę iškovojo Marijus Butrimavičius, visą distanciją įveikęs per 1.59:51 val. 2017 ir 2018 metų sezono nugalėtojas, skambiai dvejomis pergalėmis sezoną užbaigęs Marijus bendroje sezono įskaitoje liko antroje vietoje (4001 taškas).

Titulą iškovojo dar prieš šį etapą sezono nugalėtojo vardą užsitikrinęs Tautvydas Barštys, kuris Druskininkuose užėmė antrą vietą – 2.02:12 val. Nei vieno etapo nepraleidęs Tautvydas šiemet pergalėmis džiaugėsi Alytuje, Šilalėje, Varėnoje, Jonavoje bei Girdžiuose (4025 taškai).

Trečią vietą Druskininkuose užėmė svečias iš Ispanijos Ricardo Alcalde Perez – 2.06:41 val. Trečias bendroje įskaitoje liko Gediminas Pajėda (3919).

Moterų įskaitoje triumfavo Inga Aukselytė („Tritonas“), kuri trečius metus iš eilės iškovojo ir triatlono taurės nugalėtojos titulą. I. Aukselytė visą distanciją įveikė per 2.18:06 val.

Antrą vietą iškovojo Inga Paplauskė („Tritonas“) – 2.22:53 val., trečia – Viktorija Kalvelytė (Kauno triatlono klubas, 2.26:09 val.).

Bendroje sezono įskaitoje I. Aukselytė surinko 4000 taškų – po 1000 už kiekvieną laimėtą etapą. Be pergalės Druskininkuose pergales Inga skynė Alytuje, Šilalėje bei Veisiejuose.

Antroje vietoje likusi I. Paplauskė savo sąskaitoje turėjo 3970 taškų, trečią vietą bendroje sezono įskaitoje užėmė Ieva Urbonavičiūtė („Tritonas“) – 3894 taškai.

Estafečių įskaitoje (vienas atletas plaukia, antras mina, trečias bėga) pirma finišavo „Maistas Sportui“ trijulė – 1.53:13 val. Antrą vietą iškovojo „Ikigai Team“ trejetas – 2.08:35 val. Trečia liko „Tritono“ ekipa – 2.10:19 val.

Sprinto distancijoje šiame sezone lygių neturėjo perspektyviausias šalies jaunasis triatlonininkas Lukas Prokopavičius (R. Sargūno sporto gimnazija), kuris triumfavo ne tik Druskininkuose, bet ir Varėnoje, Jonavoje bei Veisiejuose. Paskutiniame etape panevėžietis nuotolį įveikė per 1.06:57 val.

Bendroje sezono įskaitoje Luko sąskaitoje – 4025 taškai.

Antrą vietą Druskininkuose užėmė Aistis Šimaitis („Velonova-Bioracer team“, 1.07:57 val.), trečias finišo liniją kirto Vytautas Jazepčikas („Tritonas“) – 1.09:02 val.

Bendroje sprinto distancijos įskaitoje antrą vietą užėmė A. Šimaitis – 3904 taškai, trečias liko Igor Kozlovskij („Tritonas“, 3803). Į bendrą įskaitą buvo įtraukti keturių etapų geriausi rezultatai.

Moterų įskaitoje pergalę šventė panevėžietė Ugnė Paurytė (R. Sargūno SG) – 1.17:52 val. Antrą vietą iškovojo Sigita Šidlauskienė („Tritonas“) – 1.19:07 val., trečia finišo liniją kirto žinoma penkiakovininkė Lina Batulevičiūtė („Tritonas“) – 1.21:50 val.

Bendroje moterų įskaitoje sezono taurę iškovojo Sigita Šidlauskienė (3963), antrą vietą užėmė Beatričė Vinciūnaitė (3959), trečia – Mingailė Greičiūtė (3832).

Estafečių įskaitoje nugalėjo „Tritono“ trijulė – 1.08:34 val., antrą vietą užėmė „VMSC Ruoniai“ ekipa – 1.14:20 val., trečias – „Runglorious Bastards“ trejetas – 1.14:20 val.

Pradedantiesiems bei jauniausiems skirtoje TRI-FUN rungtyje pergale džiaugėsi Mykolas Banys (R. Sargūno SG, 33:49 min.), antras finišo liniją kirto Titas Puronas (ŠPK „Hiperionas“, 34:53 min.), trečias – Zigmas Reisas (VMSC „Ruoniai“, 35:42 min.).

Merginų įskaitoje nugalėjo Emilė Steponėnaitė (VMSC Ruoniai, 38:08 min.), antra – Brigita Šniukštaitė (Panevėžio TK, 40:11 min.), trečia – Jomilė Pribušauskaitė (Panevėžio TK, 40:21 min.).

Iš viso skirtingose distancijose jėgas išmėgino virš 450 triatlono mėgėjų – tai Druskininkų etapo rekordas.

Bendroje klubų įskaitoje nugalėtojų titulą apgynė „Tritonai“, antrą vietą užėmė Kauno triatlono klubas, treti liko „HighPeaks Lietuva“ atletai.

Nuo 2016-ųjų rengiamos Lietuvos triatlono taurės sezoną šiemet sudarė 7 etapai – Alytuje, Šilalėje, Varėnoje, Jonavoje, Girdžiuose, Veisiejuose bei Druskininkuose.