2019 03 20

Specialiosiose žaidynėse – Lietuvos futbolininkų ir plaukiko auksinis triumfas

Lietuvos futbolo komanda buvo stipresnė už Braziliją ir tapo specialiųjų olimpinių žaidynių čempione Abu Dabyje.
Specialiosiose žaidynėse Abu Dabyje Lietuvos futbolininkai finale 4:2 įveikė brazilus. / Organizatorių nuotr.

Lietuvos futbolininkai antradienio vakarą Jungtiniuose Arabų Emiratuose pasidabino aukso medaliais, laimėję prieš didelės futbolo šalies atstovus.

Iki finalo visas rungtynes laimėje lietuviai auksinėje dvikovoje 4:2 pranoko Braziliją ir pirmą kartą tapo specialiųjų žaidynių čempionais.

Specialiose žaidynėse Lietuvos komanda žaidė turnyre, kurio svarbiausias tikslas integruoti intelektų sutrikimų turinčius atletus į sveikųjų sportą ir taip skatinti daugiau sportuoti.

Organizatorių nuotr./Specialiosiose žaidynėse Abu Dabyje Lietuvos futbolininkai finale 4:2 įveikė brazilus.

Žaidynių čempionais tapo šie futbolininkai iš Vilniaus, Kauno ir Kėdainių: Arminas Orlauskas, Ermestas Sakalauskas, Robertas Bolotovas, Edgaras Kemtys, Deividas Sinkevičius, Martynas Šležys, Arnoldas Trakšelis, Rimvydas Lipnevičius, Evaldas Kugys.

Auksą antradienį iškovojo ir vilnietis plaukikas Adomas Bužinskas.

Astos Misiūnaitės 17-metis auklėtinis buvo greičiausias 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje M01 kategorijoje. Jis distanciją įveikė per 2 min. 37,22 sek. ir 2 sekundėmis aplenkė artimiausią varžovą.

Organizatorių nuotr./ Plaukikai Kristupas Von Gavrockas-Goesas ir Adomas Bužinskas su trenerėmis Abu Dabyje.

Kristupas Von Gavrockas-Goesas finišavo šeštas 25 m nugara.

Specialiose olimpinėse žaidynėse dalyvauja apie 7,5 tūkst. intelekto sutrikimų turinčių atletų iš 190 valstybių. Jie varžosi 24-iose sporto šakose. Savaitę vykstančių žaidynių startai baigsis trečiadienį.