2019 06 28 /12:22

Lauros Asadauskaitės triumfas: laimėjo pasaulio taurę ir bilietą į olimpiadą!

Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė puikiai pasirodė pasaulio taurės finale – lietuvė iškovojo pirmą vietą ir užsitikrino kelialapį į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes. Kita lietuvė Gintarė Venčkauskaitė liko per sekundę nuo bronzos apdovanojimo.
Laura Asadauskaitė
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė / UIPM nuotr.

Teisę dalyvauti olimpiadoje pelnė tik pasaulio taurės laimėtoja. L.Asadauskaitei-Zadneprovskienei tai bus jau ketvirtosios olimpinės žaidynės.

„Laiminga diena. Ketvirtadienį buvo geras fechtavimasis, šiandien gerai sekėsi visose rungtyse. Labai džiaugiuosi patekusi į olimpines žaidynes. Susitiksime kitais metais! Ar esu pasiruošusi olimpiadai? Taip, manau, kad esu“, – po finišo su šypsena kalbėjo lietuvė.

Susitiksime kitais metais!

Ketvirtadienį L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė fechtavimosi rungtyje laimėjo 27 kovas iš 35, pelnė 262 taškus ir tapo rungties nugalėtoja.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Plaukimo rungtyje lietuvė užėmė 26-ąją vietą. Ji distanciją įveikė per 2:20,75 min. ir gavo 269 taškus.

Jojimo rungties finiše L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė šypsojosi ir dėkojo žirgui – surinkti 293 taškai iš 300 galimų ir užimta 13-oji vieta.

Prieš lemiamą rungtį penkiakovininkė iš Lietuvos su 824 taškais užėmė 3-iąją vietą.

Kita lietuvė Gintarė Venčkauskaitė prieš paskutinį etapą su 757 taškais rikiavosi 18-ta.

Alfredo Pliadžio nuotr./Gintarė Venčkauskaitė

Bėgimo ir šaudymo etape L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau po pirmojo rato nuo lyderės atsiliko vos keliais metrais, netrukus išsiveržė į priekį ir užtikrintai triumfavo pasaulio taurėje.

G.Venčkauskaitė surengė įspūdingą spurtą ir iš 18-osios vietos šovė į ketvirtąją. Nuo bronzos medalio ją skyrė vos sekundė.

Tokijuje varžosi 72 atletai – 36 moterys ir 36 vyrai, geriausiai pasirodę per pasaulio taurės etapus. Tarp jų yra net devyni pasaulio čempionai, tarp kurių ir lietuviai – 2012 metų olimpinė čempionė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir 2013 metų planetos čempionas J.Kinderis.