2016 07 04

Trakuose patyrusių triatlonininkų pergalei lietus nepamaišė

Prieš startą pliaupęs lietus ir slidus kelias nesukliudė Laurynui Mykolaičiui, Alinai Rancevai ir „S-Sports“ komandai užtvirtinti triatlono olimpinės distancijos nugalėtojų vardų. Perpus trumpesnėje distancijoje pergalingai finišavo praeitų metų tos pačios distancijos nugalėtojas Jaunius Strazdas.
Trakuose patyrusių triatlonininkų pergalei lietus nepamaišė / A.Didžgalvio nuotr.
Temos: 1 Triatlonas

Vieninteliai trasose užtrukę mažiau nei dvi valandas, su beveik 11 minučių persvara laimėjo „S-Sports“ komandos nariai. Plaukikas Andrius Jurkus, dviratininkas Dainius Kiela ir bėgikas Vilius Aleliūnas Olimpinę triatlono distanciją įveikė per 1 val. 58 min. 35 s. Antroji (02:09:26) finišavo „Is how is“ komanda: Vytautas Burokas, Lukas Bukauskas, Tomas Kazragis. Trečias liko Simo Kučinsko, Andriaus Matuliausko ir Giedriaus Franko sudarytas ASA sportinis trejetukas (02:10:23).

Vyrų kategorijoje greičiausiai visas tris rungtis įveikė Laurynas Mykolaitis (02:08:12). Jam iš paskos finišavo Tautvydas Barštys (02:08:28) ir Marijus Butrimavičius (02:09:20). Moterų grupėje nugalėjo praeitų metų triatlono Trakuose nugalėtoja Alina Ranceva (02:35:29), antrą ir trečią vietą atitinkamai dalinosi Polina Čachovskaja (03:00:05), Miglė Mačionytė (03:01:54).

399 dalyvių iš 11 šalių nuostabiame Trakų pilies fone rungėsi plaukdami, mindami dviračiu ir, galiausiai, bėgdami. Ketvirtojo „Baltijos-Amerikos klinikos Trakų triatlono“ Olimpinės distancijos nugalėtojai, kaip ir tikėtasi, distanciją įveikė su užtikrintu rezervu.

Kaip ir praeitais metais pusės olimpinės distancijos nugalėtoju tapo Jaunius Strazdas. Vaikinas prieš tai padėjo „Lietuvos pašto“ komandai įveikdamas 10 kilometrų bėgimo trasą, o po poros valandų startavęs individualiai, iškovojo ryškią pergalę su 01:02:45 . Nugalėtojas tvirtino tikėjęs savo pergale. „Eimantas buvo greitesnis mindamas dviračiu, tačiau aš atsigriebiau bėgdamas“, – geros nuotaikos ir šypsenos po finišo nestokojo Jaunius. Iki pat paskutinių metrų koja kojon kovojęs Vladimiras Volodko (01:04:37) nepasivijo keliomis sekundėmis už jį greitesnio antros vietos laimėtojo Eimanto Gudiškio (01:04:36).

Absoliučia pusės olimpinės distancijos nugalėtoja tapo Ieva Želvytė, distanciją įveikusi per 1 val. 15 min. 26 s. Antroji finišo liniją kirto Indrė Krivosejevaitė (01:17:45), trečiąja prizininke tapo Svetlana Zaikova (01:24:02).
Antano Rimkaus, Justino Jurkonio, Veros Djakovos sėkmingi startai užtikrino „Swedbank 2nd team“ pergalę. Jie distanciją įveikė per 01:09:54. Antrieji (01:13:26) liko „Energetikos“ trejetukas – Rolandas Bankauskas, Darius Levickis, Darius Šeškevičius. Vos 10 sekundžių (01:13:36) nuo jų atsilikę „3 entuziastai“ – Giedrius Degutis, Rimvydas Butkus ir Donatas Savickas – iškovojo trečią vietą.

Estafetės rungtyje dalyvavęs olimpietis Andrėjus Zadneprovskis nusileido varžovams važiavimo dviračiu rungtyje ir bendroje įskaitoje liko penktas.

„Triatlonas Lietuvoje dar tik populiarėjanti sporto šaka, tačiau dalyvių ir žiūrovų skaičius rodo, jog tokių renginių trūksta. Džiaugiamės pasiektais rezultatais, partnerių susidomėjimu. Dabar lieka įvertinti šių metų darbą, kad kitąmet dalyviams pasiūlytumėme dar kokybiškesnį renginį“, – po renginio kalbėjo Darius Mikulis.

Ketvirtą kartą organizuojamame „Baltijos-Amerikos klinikos Trakų triatlone“ dalyviai dėl geriausiojo vardo kovėsi Olimpinės ir JC SPORT pusės olimpinės distancijos triatlono bei estafetės rungtyse. Varžytąsi individualiai arba sudarius 3 žmonių komandą, kurios nariai pakaitomis atlieka vieną iš trijų rungčių: plaukia, važiuoja dviračiu ir bėga. Įveikus jas visas, sumuojamas bendras visų rungčių rezultatas.

Šiemet keturiose skirtingose kategorijose savo jėgas pasiryžo išmėginti apie 400 dalyvių iš Lietuvos bei 10 užsienio valstybių: Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Belgijos, Danijos, Didžios Britanijos ir Suomijos.
Visiems distanciją įveikusiems dalyviams įteikti atminimo medaliai.

Nuo 2000-ųjų metų šis sportas yra įtrauktas į Olimpines žaidynes, kuriose triatlonininkai turi įveikti 1,5 km plaukdami, 40 km važiuodami dviračiu ir 10 km bėgdami.