2022 09 25 /18:00

Istorinė diena: pasaulio kiokušin karatė čempionate – trys čempionų titulai Lietuvai

2022 m. pasaulio kiokušin karatė čempionate Kelcuose (Lenkija) Lietuva iškovojo net tris aukso medalius. Per visą istoriją iki šiol lietuviai buvo iškovoję penkis pasaulio kiokušin karatė čempionų titulus, tad trys aukso medaliai viename turnyre – istorinė sėkmė.
Brigita Gustaitytė
Brigita Gustaitytė / Jono Pivoriūno nuotr.
Temos: 1 Karatė

Finaluose kovėsi keturi lietuviai, vienintelei Rūtai Brazdžionytei finalinė kova nepavyko. Jai atiteko moterų 55-60 kg svorio kategorijos sidabras.

Moterų svorio kategorijos virš 60 kg pasaulio čempione tapo Brigita Gustaitytė, vyrų 75-85 kg svorio kategorijos – Juras Sokolovas, o svorio kategorijos virš 85 kg – Eventas Gužauskas.

Pasaulio čempionato auksą B.Gustaitytė Lietuvai iškovojo po devynerių metų pertraukos – paskutinį kartą, 2013 metais, šį titulą buvo pelniusi Margarita Čiuplytė.

B.Gustaitytė pusfinalyje 5:0 sutriuškino bulgarę Ivanką Popovą, o finale tokiu pat rezultatu nepaliko vilčių lenkei Monikai Zielinskai.

Vyrų 75-85 kg svorio kategorijos finale japonas Nariyoshi Tada, atrodė, primetė savo kovos stilių J.Sokolovui, tačiau pratęsimo metu lietuvis perlaužė kovos eigą, ėmė dominuoti ir įtikino teisėjus – J.Sokolovui čempiono titulą pelnė rezultatu 3:0.

Ketvirtfinalyje vilnietis 3:0 pranoko švedą Joną Rosiną, o pusfinalyje po dvijeų pratęsimų 5:0 nugalėjo Bulgarijos karatė legendą daugiau nei du dešimtmečius Europoje nepralaimėjusį Valerijų Dimitrovą.

E.Gužauskas finale užtikrintai susitvarkė su lenku Maciejum Mazuru - 4:0. Ketvirtfinalyje lietuvis po pratęsimo 4:0 įveikė lenką Mareką Wolny, pusfinalyje tokiu pat rezultatu japoną Yusuku Watanabe,

Moterų 55-60 kg svorio kategorijos finale R.Brazdžionytei teko pripažinti japonės Riri Ishiharos pranašumą.

R.Ishihara atliko stiprų draudžiamą smūgį į veidą, tačiau po nokdauno lietuvė tęsė kovą ir pralaimėjo 0:4. Pusfinalyje vilnietė 5:0 nugalėjo švedę Mirjam Bjorklund.

Šeštą kartą pasaulio pirmenybėse dalyvavusiai R.Brazdžionytei vicečempionės titulas – didžiausias pasiekimas karjeroje.

Sekmadienį vyrų varžybų ketvirtfinaliuose taip pat kovojo Edgardas Sečinskis, Orestas Abazorius ir Justinas Kvietka, bet pralaimėjo.