2026-03-23 12:36

Dirksčio virsmą iš arti matęs treneris įvertino jo šansus prieš Maslobojevą

Lietuvos kovinio sporto pasaulį išjudinęs UTMA turnyras aistruoliams dovanoja ne vieną įspūdingą kovą, o šalia prideda ne vieną „šou elementą“. Kaip sukurti tokį efektą itin gerai žino Dominykas Dirkstys, o detales, kas vyksta užkulisiuose, atskleidė jo treneris Vadimas Gridiajevas, kuris jau laukia savo auklėtinio ir Sergejaus Maslobojevo akistatos.
Dominykas Dirkstys
Dominykas Dirkstys / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

D.Dirkstys UTMA organizacijoje kaunasi nuo pat jos įsikūrimo 2022 m. Per šį laiką jis yra iškovojęs 12 pergalių ir patyręs 2 pralaimėjimus. Klaipėdietis taip pat savo sąskaitoje turi iškovotą organizacijos 86 kg svorio kategorijos čempiono diržą.

Vienas iš jo pergalės architektų yra V.Gridiajevas, kuris būsimą Lietuvos kovinio sporto žvaigždę treniruoja nuo pat 10 metų. D.Dirkstys savo kelią pradėjo būtent pastarojo trenerio kovinių menų klube „Muay Thai Imperija“ ir čia treniruojasi iki šiol.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Dominykas Dirkstys
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Dominykas Dirkstys

UTMA organizacijos tinklalaidėje V.Gridiajevas prisiminė, koks D.Dirkstys buvo tik atėjęs pas jį į treniruotes:

„Jis nepraleido nė vienos treniruotės ar varžybų. Būna, kad reikia važiuoti į turnyrą, ir vaikai sako, jog ar tai susirgo, ar traumą gavo. Pas Dominyką to niekada nebuvo. Dėl to jis daug pasiekė“, – prisiminė kovos menų strategas.

Treneris taip pat prisiminė, jog D.Dirkstys nuolat tobulėjo. Būdamas dar pirmosiose savo varžybose jis jas laimėdavo, o jo ranka kildavo nuolat į viršų. Taip augdamas jis tapo ir IFMA Europos čempionu.

Vis kildamas į viršų jis 18-os metų įkūrė savo kovinio sporto organizaciją „Jungle King“. Nors ji ir pagarsėjo liūdnomis istorijomis bei profesionalių kovotojų buvo traktuojama kaip pajuokos objektas, bet čia išryškėjo D.Dirksčio talentas pritraukti žiūrovus.

Tuomet ringe kovėsi patirties neturintys „TikTok“ kūrėjai bei prastos reputacijos personažai. Tačiau V.Gridiajevas patikino, jog šis turnyras buvo itin paklausus tarp žmonių, todėl D.Dirkstys ir plėtojo šios organizacijos idėją.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./King of kings classic part II
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./King of kings classic part II

„Žmonėms patikdavo kraujas ir šou. Jei tai patiko, kodėl gi ne. Dominykas suprato, kad žmonės moka pinigus norėdami tai pamatyti“, – komentavo V.Gridiajevas.

Šiame turnyre buvo galima išvysti ir jį patį, bet ringo teisėjo amplua.

„Kaip aš nebūsiu šalia. Dominykas man kaip mano sūnus ir negaliu jam atsisakyti padėti“, – apie darbą „Jungle King“ turnyre kalbėjo treneris.

Visgi D.Dirkstys nėra vienintelis šio trenerio garsus auklėtinis. Jis yra ir vienas pirmųjų žmonių, išugdžiusių vieną geriausių visų laikų Lietuvos kikboksininkų Sergejų Maslobojevą. Pastarasis į kovos menų pasaulį žengė jau paauglystėje, o prieš tai lankė sunkiąją atletiką.

„Jam tuomet, tikriausiai, buvo 16 metų. Treniruotėje jo, kaip kovotojo, potencialas tikrai matėsi. Jis turi labai gerą charakterį, ir tai yra faktas. Tai yra jo didžiausias privalumas. Taip, fiziškai jis yra stiprus. Nepasakyčiau, kad pas jį disciplina buvo labai gera, nes vis tiek jam buvo 16 metų. Vis dėlto duok Dieve kiekvienam kovotojui turėti tokį charakterį“, – su šypsena laiku atgal grįžo V.Gridiajevas.

Nors atsiminimai yra šviesūs, tačiau šiuo metu vyrai artimų santykių nepalaiko. Treneris teigė, jog S.Maslobojevas paliko Klaipėdą, tapęs „meilės emigrantu“, ir persikėlė į Kauną. Laikinojoje sostinėje jis praleido apie pusmetį ir pasuko į Vilnių, į „Rings“ klubą.

Patricija Adamovič / BNS nuotr./Sergejus Maslobojevas
Patricija Adamovič / BNS nuotr./Sergejus Maslobojevas

Vis dėlto kaip kovotojo karjera klostėsi toliau, V.Gridiajevas tiksliai nežino. Jų tarpusavio ryšys nutrūko.

Nors jie abu susitinka UTMA organizacijoje, tačiau tai jų tarpusavio santykių nepakeitė.

„Nepasakyčiau, kad turėjome labai stiprų ryšį. Atvirai – ne. Kai susitinkame, pasisveikiname“, – UTMA tinklalaidėje kalbėjo treneris.

Dabar tiek S.Maslobojevas, tiek vienas pirmųjų jo trenerių galimai gali susitikti kovoje, tačiau skirtinguose amplua. Prieš pirmąjį pirštines suremti nori V.Gridiajevo auklėtinis D.Dirkstys.

„Tai yra sportas, varžybos, du vyrai su ambicijomis ir charakteriais – jie tikrai išsiaiškins. Tai yra iš dalies šou. Aišku, ši kova gali įvykti. Jei yra pasirašytos sutartys, kova tikrai įvyks“, – kalbėjo treneris.

UTMA gerbėjų laukia Igno Pauliukevičiaus ir S.Maslobojevo kova. Būtent pastarasis yra šios kovos ryškus favoritas, tačiau V.Gridiajevas neatmeta, jog ringe gali nutikti bet kas.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Ignas Pauliukevičius, Sergejus Maslobojevas
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Ignas Pauliukevičius, Sergejus Maslobojevas

„Visi ringe turime šansų. Jei jame padarysi klaidą, tau jis neatleis. Jei S.Maslobojevas padarys klaidą, viskas įmanoma. Pagal taškus nei Ignas, nei Dominykas nelaimės – tai yra faktas“, – tik nokautu I.Pauliukevičiaus ir savo auklėtinio pergalę mato treneris.

„UTMA 18“ turnyras įvyks balandžio 18-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje.

VIDEO: Treneris, užauginęs ir Dirkstį, ir Maslobojevą | UTMA podkastas #39

Kol kas paskelbtos vakaro kovos:

Ignas Pauliukevičius – Sergejus Maslobojevas (pagrindinė vakaro kova);

Saksri – Ahavatas Gordonas (titulinė kova);

Vitas Karosas – Čengizas Lale'as (titulinė kova);

Arnoldas Misiūnas – Oskaras Buinickas;

Tomas Banskis – Edvinas Šimonutis;

Evaldas Balsys – Osvaldas Fedorovičius;

Matas Pultaražinskas – Natas Stupak;

Raimondas Avlasevičius – Akramas Belmekki;

Maksimas Zaplitnii – Naglis Kanišauskas;

Edvinas Šalkovskis – Farukas Bulama;

Deividas Jemeljanovas – Raimondas Aukštikalnis;

Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus – Adi Durakovičius.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą