2015 04 21 /14:06

Europos karatė čempionate 3 aukso medalius užsikabinę lietuviai: rimtai ruošimės pasaulio čempionatui

Lietuvos sportininkai iš Europos kiokušin karatė čempionato Varšuvoje grįžo su trimis aukso medaliais. Dar du aukščiausius apdovanojimus iškovojo jauniai. Antradienį karatė rinktinė surengė spaudos konferenciją KKSD. Karatė vadovai pasidžiaugė puikiais rezultatais Europoje ir pažadėjo labai rimtai ir atsakingai rengtis artėjančioms pasaulio pirmenybėms.
Kiokušin karatė spaudos konferencija
Kiokušin karatė spaudos konferencija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Federacijos garbės prezidentas ir rinktinės vadovas Romas Vitkauskas teigė, kad Lietuvos komanda Europos pirmenybėse pasirodė „stabiliai“ – ir praėjusiame, ir šiame čempionate iškovoti trys aukso medaliai.

Šiemet Europos čempionais lietuviai tapo kumitė rungtyje. Inga Mikštaitė svorio kategorijos iki 65 kg finale įveikė kitą lietuvę Rūtą Brazdžionytę. Po pusantrų metų pertraukos ant tatamio grįžūsi Rita Pivoriūnaitė auksą laimėjo svorio kategorijoje iki 55 kg.

Vyrų svorio kategorijoje iki 90 kilogramų auksą pirmą kartą iškovojo Valdemaras Gudauskas.

Visi sportininkai buvo labai motyvuoti. Tai, kad jie visi laimėjo pirmuose raunduose, rodo puikų pasirengimą, nusiteikimą 100 procentų.

„Medalius laimėjo ne tik tradiciškai stiprios šalys, bet ir daug kitų, geografija stipriai išaugo, tai reiškia, kad konkurencija tikrai didėja. Abi merginos ir Gabija Gudeliauskaitė jau turi kelialapius į planetos pirmenybes.

Japonijoje čempionatas vadinamas karatė olimpiada, tačiau čia svarbu ne tik dalyvauti, reikia būti pasirengus šimtu procentų. Reikės labai rimtai pasirengti“, – apie artimiausiu planus kalbėjo R.Vitkauskas.

Laimėti padėjo motyvacija

„Tikslas prieš čempionatą buvo patekti į finalą, pirma vieta buvo pats didžiausias noras, jau svajonei prilyginamas. Sėkmė, manau, buvo mano pusėje, buvo tikrai mano diena“, – apie pergalės priežastis kalbėjo R.Vitkausko „planuotu netikėtumu“ pavadintas V.Gudauskas.

Vis dėlto, vienas rinktinės trenerių Paulius Klapatauskas nesutiko su tokiu vertinimu. Anot jo, laimėti labiausiai padėjo tinkama motyvacija.

Medalius laimėjo ne tik tradiciškai stiprios šalys, bet ir daug kitų, geografija stipriai išaugo, tai reiškia, kad konkurencija tikrai didėja.

„Tai tikrai nebuvo tiesiog „ta diena“. Visi sportininkai buvo labai motyvuoti. Tai, kad jie visi laimėjo pirmuose raunduose, rodo puikų pasirengimą, nusiteikimą 100 procentų. Kitiems galbūt kažko pritrūko – ar pasirengimo, ar vidinio nusiteikimo ir pasitikėjimo savimi.

Džiaugiuosi rezultatais, ypač merginų, kurie geresni ir negali būti. Vaikinams reikės daug apie ką pamąstyti, pergalvoti pasirengimo ciklus, daryti atranką, bet tikiuosi, kad Japonijoje turėsime pajėgias ir vyrų, ir moterų rinktines“, – kalbėjo P.Klapatauskas.

„Iš manęs šį kartą nelabai kas tikėjosi. Po labai nesėkmingo Lietuvos čempionato Europos čempionate nejaučiau visai jokio spaudimo. Pirmoje kovoje pajaučiau, kad galiu laimėti, tad tai ir padariau“, – sakė I.Pivoriūnaitė.

Į planetos pirmenybes šių metų spalio pabaigoje sportininkai vyks vedami skirtingų tikslų. I.Pivoriūnaitė ir V.Gudauskas sieks pasirodyti kuo geriau, I.Mikštaitės tikslas – finalas.

„Emocijos geros, rezultatu esu patenkinta. Varžybos nebuvo labai sunkios – tikslas pasiektas, gavau, ko siekiau. Pasaulio čempionate noriu pasiekti finalą“, – nedaugžodžiavo I.Mikštaitė.

Rezultatai

Tiek Lietuvos suagusiųjų, tiek jaunių rinktinės Europos čempionato komandinėje rikiuotėje užėmė pirmąsias vietas.

Europos čempionato prizininkai

Moterys. Iki 55 kg
1. Rita Pivoriūnaitė (Lietuva; gim. 1988; klubas „Saulės ženklas“)

2. Zsofia Szabo (Vengrija)
3. Diana Mačiūtė (Lietuva; 1980; „Okinava“), Isis Pinilla (Ispanija)

Iki 65 kg
1. Inga Mikštaitė (Lietuva; 1980; „Kariai“)
2. Rūta Brazdžionytė (Lietuva; 1991; „Argus“)

3. Lidia Kormondi (Vengrija), Cecilia Wallin (Švedija)

Virš 65 kg
1. Csenge Szepesi (Vengrija)
2. Nora Vaznelytė (Lietuva; 1988; „Rifas“)
3. Viviava Chirila (Rumunija), Agata Kaliciak (Lenkija)
9. Brigita Gustaitytė (Lietuva; 1994; „Budora“)

Vyrai. Iki 70 kg
1. Laša Chačapuridzė (Gruzija)
2. Andrejus Zinčenka (Gruzija)
3. George Suciu (Rumunija), Gaboras Rozsa (Vengrija)
9. Aivaras Dadura (Lietuva; 1987; „Shin“), Jonas Eimontas (Lietuva; 1988; „Saulės ženklas“)

Iki 80 kg
1. Marius Ilasas (Rumunija)
2. Tengizas Bastojanis (Gruzija)
3. Gerardas Will (Lenkija), Sascha Decosterd'as (Šveicarija)
5-8. Vytautas Cėpla (Lietuva; 1985; „Saulės ženklas“)9. Justinas Kvietka (Lietuva; 1992; „Rifas“)