Disko metikas Mindaugas Bilius iškovojo parolimpinių žaidynių sidabrą

Pirmąją Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros parolimpiados dieną ketvirtadienį lengvaatletis Mindaugas Bilius (neįgalumo klasė F37) pasiekė asmeninį rekordą – 53,50 m (45,72 m – x – 48,43 m – 52,34 m – 53,50 m – 53,04 m) ir iškovojo sidabro medalį lengvosios atletikos varžybų vyrų disko metime.
Mindaugas Bilius
Mindaugas Bilius / Rimanto Navicko/RGB nuotr.

Parolimpinių žaidynių disko metimo čempionu tarp dvylikos dalyvių tapo uzbekas Chusniddinas Norbekovas (59,75 m, pasaulio rekordas), trečioje vietoje liko Kinijos atstovas Dong Xia (52,15 m).

Beje, Kinijos sportininkas bus pagrindinis M.Biliaus konkurentas rutulio stūmimo rungtyje rugsėjo 14 dieną.

Nors M. Bilius (treneriai Rimantas Plungė ir Deimantas Jusys) kartojo, kad jo pagrindinė rungtis – rutulio stūmimas, bet ir disko metime įdėjęs visas pastangas jis viršijo savo paties lūkesčius.

„Eisiu, dalyvausiu iki galo, įmanoma ir diske užmesti kažką“, – prieš startą kalbėjo M.Bilius.

Penktadienį parolimpiados lengvosios atletikos turnyre Kęstučio Skučo laukia 100 m atrankos važiavimas, o Jonas Spudis dalyvaus vyrų ieties metimo finalinėse varžybose.