Drazdauskaitė ir Lobačevske – pirmuose dešimtukuose

Sekmadienį pajėgiausios Lietuvos maratonininkės startavo bėgimuose Italijoje bei Vokietijoje. Tiek Rasa Drazdauskaitė, tiek Diana Lobačevske pagerino savo asmeninius rekordus bei finišavo pirmuosiuose dešimtukuose.
Trasoje – Rasa Drazdauskaitė.
Rasa Drazdauskaitė / Ievos Slonskytės nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr./Diana Lobačevske

Rasa Drazdauskaitė Frankfurto maratone distanciją įveikė per 2:30,29 valandos ir finišavo penkta. Ji savo asmeninį rekordą pagerino pusantros minutės ir pasiekė geriausią sezono laiką tarp Lietuvos bėgikių. R.Drazdauskaitė kartu pasiekė ir 3 laiką rungties istorijoje Lietuvoje – greičiau yra bėgusios tik Živilė Balčiūnaitė bei Stefa Stankuvienė. Rasa lygiai minute pagerino Ingos Juodeškienės rezultatą, kuris prieš 7 metus pasiektas tame pačiame Frankfurte.

27 Frankfurto Commerzbank” maratoną laimėjo Kenijos bėgikė Agnes Kiprop (2:26,57 valandos). Iki 35 kilometro Rasa dalinosi 10-12 pozicijomis, tačiau labai galingai finišavo. Antra liko dar viena kenietė Hellen Jemaiyo Kimutai (2:27,50), trečia – lenkė Karolina Jarzynska (2:29,10). Prieš dvejus metus R.Drazdauskaitė šiame maratone buvo dešimta (2:37,18).

Alfredo Pliadžio nuotr./Tomas Matijošius

Vokietijoje startavo ir keturi mūsų šalies bėgikai – Darius Sadeckas liko 41 (2:29,34), Toimas Venckūnas – 66 (2:34,51), Simonas Krėpšta – 90 (2:39.02), o Audrius Trinka – 643 (3:08,35). Pirmasias tris vietas užėmė keniečiai – Gilbertas Kirwa (2:06,14), Robertas Kiprono Cheruiyotas (2:06,23) bei Williamas Kiplagatas (2:07,05).

Viso Frankfurto maratone startavo per 13 000 bėgikų.

Du Lietuvos maratonininkai startavo Italijos Venecijoje. 24 šio miesto maratone devinta liko asmeninį rekordą taip pat pagerinusi Diana Lobačevske – 2:35,06 valandos. Po pirmų penkių kilometrų lietuvė bėgo 14, tačiau toliau savo poziciją vis gerinosi.  Diana Lietuvos rungties dešimtuke su šiuo rezultatu pakilo į 5 vietą. Nugalėjo Anne Jepkenboi Kosgei iš Kenijos – ji finišavo per 2:27,46 valandos. Antra liko Jelena Korel Yall iš Etiopijos (2:28,41), trečia – rusė Aliona Samochvalova (2:28,47).

Pirmą savo gyvenimo maratoną įveikė ir Tomas Matijošius – jis tarp vyrų liko 28 vietoje (2:36,53 valandos). Skirtingai nuo dianos, Tomas po pusės distancijos buvo 16, tačiau finišui pritrūko jėgų. Nugalėjo keniečiai Johnas Komenas (2:08,13), Paulas Samoei (2:10,09) bei Kipchumba Bensonas Cherono (2:10,19). Viso finišavo 4973 bėgikai.