Edis Matusevičius startavo Deimantinėje lygoje, Martynas Alekna – varžybose Estijoje

Keliems Lietuvos lengvaatlečiams ši savaitė buvo užimta startais. Ietės metikas Edis Matusevičius pasirodė Deimantinės lygos etape Ciuriche, o disko metikas Martynas Alekna irgi susitiko su elitiniais varžovais per turnyrą Estijoje.
Edis Matusevičius
Edis Matusevičius / „Scanpix“ nuotr.

Edis Matusevičius pastaruosius porą metų grūmėsi su trauma, bet dabar grįžo dar stipresnis nei buvo.

Lietuvos atletas užėmė penktą vietą Deimantinės lygos etape, geriausiu bandymu trečiadienį ietį nusviedęs 81 m 62 cm.

Pirmuoju metimu šį rezultatą fiksavęs lietuvis iš pradžių net pirmavo prestižinėse lengvosios atletikos varžybose.

„Scanpix“ nuotr./Edis Matusevičius

Galiausiai titulą iškovojo čekas Vadlejchas, ietį numetęs 85 m 86 cm.

Antrą vietą užėmė indas Neeraja Chopra (85 m 71 cm), savaitgalį iškovojęs aukso medalį pasaulio čempionate Budapešte. Trečias Ciuriche buvo vokietis Julianas Webberis (85 m 4 cm).

E.Matusevičius pasaulio čempionato Budapešte finale sekmadienį užėmė aštuntą vietą – tai aukščiausia jo pozicija per karjerą, Pasaulio čempionato finale lietuvis ietį metė 82 m 29 cm, o prieš tai atrankos varžybose, kuriose rikiavosi penktas, – 82 m 35 cm.

27 metų vilnietis Deimantinėje lygoje pasirodė pirmą kartą šiemet, po ilgos pertraukos karjeroje praleidęs ir prieš tai vykusius etapus.

Už penktą vietą jam atiteko 4 įskaitiniai taškai ir 1250 JAV dolerių čekis.

Keli kiti Lietuvos lengvaatlečiai pasirodė varžybose Taline.

Disko metimų turnyre Martynas Alekna geriausiu bandymu nuskraidino įrankį 60 m 29 cm.

Dar porą kartų diskas leidosi šiek tiek už 60 m ribos, du bandymai nebuvo įskaityti ir šįkart 23 metų atletas liko tolokai nuo savo geriausio šio sezono rezultato ir karjeros rekordo (67 m 23 cm).

Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Martynas Alekna

Primename, kad pasaulio čempionate Budapešte Martynas Alekna užėmė 20 vietą, jo brolis Mykolas Alekna laimėjo bronzą.

Mykolas Estijoje nestartavo, bet ten buvo kiti du pasaulio čempionato prizininkai.

Budapešte sidabru pasitenkinęs slovėnas Kristjanas Čehas Taline buvo pirmas – 68 m 39 cm.

Pasaulio čempionu prieš 10 dienų tapęs švedas Danielis Stahlis šįkart buvo antras – 66 m 89 cm.

Trečią vietą Taline užėmė Jamaikos disko metikas Federicas Dacresas (62 m 37 cm).

Lietuvos vidutinių nuotolių bėgikas Simas Bertašius Taline laimėjo mylios bėgimą. Neįprastoje rungtyje lietuvis bėgo per 4 min. 7,59 sek. Ir toli paliko už nugaros varžovus 1,6 km bėgime.

Kitoje neįprastoje bėgimo distancijoje – 1000 m bėgime – Justinas Laurinaitis užėmė trečią vietą – 2 min. 32,39 sek.

Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas