Įspėjimas Usainui Boltui – Šanchajuje greičiausias Justinas Gatlinas

Šeštadienį Šanchajuje įvyko antrasis Deimantinės lygos sezono etapas. Šuolių į aukštį sektoriuje nugalėtoja tapo Levern Spencer. 100 metrų bėgimą laimėjo Justinas Gatlinas, o šuoliuose su kartimi staigmena laukė čempionato favorito Renaud Lavillenie.
Justinas Gatlinas
Justinas Gatlinas / „Scanpix“ nuotr.

Deimantinėje lygoje prasidėjo šuolininkių kova. Airinė Palšytė į šią kovą turėtų įsijungti etape Judžine, o kol kas sezono lydere tapo Sent Lusijos atstovė Levern Spencer. Pergalei pakako peršokti 1,94 metrų aukštį. Nugalėtoją tai padarė pirmuoju bandymu, o antra likusi Nadežda Dušanova – trečiuoju. Trečia likusi kroatė Ana Šimič pasiekė savo geriausią sezono rezultatą – 1,92 m.

Airinė Palšytė uždarų patalpų čempionate Portlande įveikė 1,96 metrų aukštį ir užėmė ketvirtą vietą.

Vyrų 100 metrų bėgime triumfavo amerikietis Justinas Gatlinas, distanciją įveikęs per 9,94 sek. Tai geriausias bėgiko sezono rezultatas. Amerikietis yra vienas iš pagrindinių Jamaikos bėgiko Usaino Bolto varžovų artėjant Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms.

Antroje vietoje likęs Kataro bėgikas Femi Ogunode nuo jo gerokai atsiliko – 10,07. Trečias liko kitas amerikietis Michaelas Rodgersas.

„Scanpix“ nuotr./Justinas Gatlinas

Vyrų šuolių su kartimi rungtyje užfiksuota staigmena. Favoritas Renaud Lavillenie turėjo pripažinti amerikiečio Samo Kendrickso pranašumą. Nugalėtoju tapęs šuolininkas net šešiais centimetrais pagerino savo asmeninį rekordą – 5,88 m. Deimantinės lygos rekordininkas iš Prancūzijos įveikė tik 5,83 m aukštį.

„Scanpix“ nuotr./Samas Kendricksas

Vyrų 5000 metrų bėgime netikėtai triumfavo Etiopijos bėgikas Muktaras Edris. Bėgikas distanciją įveikė per 12:59,96 min ir pasiekė geriausią pasaulio sezono rezultatą. Trečias liko olimpinis medalininkas Thomas Longosiwa. Ugandos bėgikas Joshua Cheptegei finišavo antras.

„Scanpix“ nuotr./Muktaras Edris

Kitų rungčių nugalėtojai:
PB – asmeninis rekordas, WL – geriausias sezono rezultatas pasaulyje, MR – čempionato rekordas, SB – asmeninis sezono rekordas

Moterų disko metimas – Sandra Perkovič (Kroatija) 70,88 (WL, MR)

Vyrų rutulio stūmimas – Kurtas Robertsas (JAV) 21,40 (SB)

Moterų šuoliai į tolį – Ivana Spanovič (Serbija) 6,95 (MR)

„Scanpix“ nuotr./Ivana Spanovič

Vyrų šuoliai į aukštį – Bohdanas Bondarenko (Ukraina) 2,28

Vyrų 400 metrų barjerinis bėgimas – Michaelas Tinsley (JAV) 48,90

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Tinsley

Moterų 1500 metrų bėgimas – Faith Kipyegon (Kenija) 3:56,82 (WL, MR, NR)

„Scanpix“ nuotr./Faith Kipyegon

Moterų 400 metrų bėgimas – Shaunae Miller (Bahamai) 50,45

„Scanpix“ nuotr./Shaunae Miller

Vyrų šuoliai į tolį – Gao Xinglongas (Kinija) 8,14 (SB)

Vyrų 800 metrų bėgimas – Cheruiyotas Fergusonas Rotichas (Kenija) 1:45,68 (SB)

„Scanpix“ nuotr./Cheruiyotas Fergusonas Rotichas

Moterų 3000 metrų kliūtinis bėgimas – Hyvin Kiyeng (Kenija) 9:07,42 (MR,WL)

Vyrų ieties metimas – Thomas Rohleris (Vokietija) 85,71

Moterų 200 metrų bėgimas – Murielle Ahoure (Dramblio Kaulo Krantas) 22,72

Vyrų 110 metrų barjerinis bėgimas – Omaras McLeodas (Jamaika) 12,98 (WL)

„Scanpix“ nuotr./Omaras McLeodas

Kiekvieno etapo metu sportininkai renka taškus. Per praėjusius šešis Deimantinės lygos sezonus taškus gaudavo trys pirmąsias vietas iškovoję sportininkai. Nuo šio sezono taškus gaus pirmi šeši geriausiai pasirodę lengvaatlečiai.

Taškai dvigubinasi dviejų etapų metu – Ciuriche ir Briuselyje. Kiekvienos rungties nugalėtojas sezono pabaigoje gaus po 40 tūkst. JAV dolerių.

Trečiasis sezono etapas gegužės 22 dieną vyks Rabate.