Dramatiškame finale vokiečių ledo ritulininkai paleido pergalę iš rankų: čempionai – rusai

Dramatiškame Pjongčango olimpinio ledo ritulio turnyro finale olimpinių atletų rinktinė iš Rusijos per pratęsimą 4:3 (1:0, 0:1, 2:2, 1:0) palaužė vokiečius ir tapo čempione. Vokietiją iki pergalės skyrė mažiau nei minutė, tačiau rusai sugebėjo išsigelbėti.
Vokietija – Olimpiniai atletai iš Rusijos
Rusijos ledo ritulininkai / „Scanpix“ nuotr.

Rusai į priekį išsiveržė paskutinę pirmo kėlinio sekundę (19:59), kai pasižymėjo Viačeslavas Voinovas, tačiau Felixas Schutzas antrajame kėlinyje (29:32) grąžino pusiausvyrą.

Rusai dar kartą atsidūrė priekyje Nikitai Gusevui (53:21) pataikius iš labai aštraus kampo, bet vokiečių atsako teko laukti vos 10 sekundžių – jau kitos atakos metu pasižymėjo Dominikas Kahunas (53:31).

Kai įvartį pelnė Jonas Mulleris (56:44), atrodė, kad neišvengiamai triumfuos vokiečiai, kurie paskutinėmis trečio kėlinio minutėmis turėjo ir vieno žaidėjo persvarą.

Vis dėlto tai nesutrukdė rusui N.Gusevui (59:04) pelnyti dar vieną įvartį ir nublokšti komandas į pratęsimą.

„Scanpix“ nuotr./Olimpinis finalas: Vokietija – Rusija

Mačo didvyriu tapo auksinį įvartį pelnęs Kirilas Kaprizovas (69:40). Jis pasiuntęė ritulį į vokiečių vartus, kai šie 2 minutėms liko be vieno žaidėjo.

Primename, jog rusai po grupės varžybų pateko tiesiai į ketvirtfinalį, kur 6:1 sudorojo norvegus, o pusfinalyje 3:0 nugalėjo Čekiją.

Vokietija po grupės varžybų per pratęsimą 2:1 nukovė šveicarus, ketvirtfinalyje taip pat per pratęsimą 4:3 eliminavo Švediją, o pusfinalyje 4:3 įveikė kanadiečius.

Rusijos ledo ritulininkai olimpinių medalių nebuvo iškovoję nuo 2002 metų, kai pasipuošė bronza, o čempionais paskutinį kartą buvo tapę 1992 metais, kai varžėsi po Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) vėliava.

Vokiečiai iki šiol buvo pelnę tik olimpinius bronzos medalius (1932 ir 1976 m.).