Muštynės aikštėje ir tribūnose: rusai ledo ritulininkai Pjongčange sutriuškino amerikiečius

Ilja Kovalčiukas įmušė du lemtingus įvarčius vieną po kito, o olimpinių atletų iš Rusijos rinktinė įrodė savo pranašumą 4:0 prieš JAV komandą žiemos olimpinių žaidynių grupės varžybose.
Rusijos ledo ritulininkai Pjongčange 4:0 įveikė JAV komandą.
Rusijos ledo ritulininkai Pjongčange 4:0 įveikė JAV komandą. / „Scanpix“ nuotr.

I.Kovalčiukas pasižymėjo dviem tiksliais smūgiais 33 sekundžių atkarpoje antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo pabaigoje. Dar du įvarčius rusams pridėjo Nikolajus Prochorkinas.

Rusų komandos vartininkas Vasilijus Košečkinas atrėmė visus 29 smūgius varžovų, kuriems po šio pralaimėjimo teks žais papildomą atkrintamųjų varžybų mačą.

Ši akistata šeštadienį nepriminė Šaltojo karo laikų, kai Rusijos ir JAV ledo ritulininkai kaudavosi prieš 20-30 metų, nebuvo ir tiek pompastikos, kaip 2014 m. Sočyje, bet politinių motyvų netrūko.

Rusijos sirgaliai pripildė Gingnano areną, atsinešę Vladimiro Putino portretus, ir kūrė didelį triukšmą, skanduodami „Ro-si-ja“.

„Scanpix“ nuotr./Rusijos ledo ritulininkai Pjongčange 4:0 įveikė JAV komandą.

Buvo bent vienas kivirčas tarp sirgalių tribūnose, o tai pat ir aikštėje, kur JAV puolėjas Jordanas Greenway ir N.Prochorkinas ne juokais susikibo.

JAV rinktinė pirmajame ture po pratęsimo netikėtai 2:3 pralaimėjo slovėnams, o vėliau 2:1 įveikė slovakus.

Rusai taip pat netikėtai 2:3 nusileido slovakams, tačiau antrajame ture net 8:2 sutriuškino slovėnus.

Kitose trečiojo turo rungtynėse šeštadienį slovėnai po baudinių serijos 3:2 įveikė slovakus. Rusai, nepaisant pralaimėjimo slovakams, su 6 taškais grupėje užėmė pirmą vietą ir pateko tiesiai į ketvirtfinalį.

JAV, Slovakija ir Slovėnija surinko po 4 taškus. Dėl geriausių papildomų rodiklių slovėnams atiteko antra vieta grupėje. Amerikiečiai smuktelėjo į trečią vietą, o slovakai užėmė tik ketvirtą poziciją.