Pirmąjį olimpinį žiemos medalį iškovojo švedė, garsioji norvegė pasiekė rekordą

Charlotte Kalla laimėjo pirmąjį aukso apdovanojimą žiemos olimpinėse žaidynėse Pjongčange. 15 km skiatlono lenktynėse Norvegijos slidinėjimo žvaigždė Marit Bjoergen iškovojo sidabrą ir tapo labiausiai tituluota visų laikų žiemos olimpiete.
Charlotte Kalla iškovojo olimpinį auksą skeletono rungtyje.
Charlotte Kalla iškovojo olimpinį auksą skeletono rungtyje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

M.Bjoergen laimėjo jau vienuoliktą olimpinį medalį ir atitrūko nuo rusės Raisos Smetaninos ir italės Stefania Belmondo, kurios per savo karjeras iškovojo po dešimt apdovanojimų žiemos olimpinėse žaidynėse.

Šeštadienį Ch.Kalla laimėjo lenktynes daugiau nei septyniomis sekundėmis. Švedijos slidininkė atsiplėšė nuo grupės likus dviem kilometrams iki finišo ir atsirevanšavo M.Bjoergen už pralaimėjimą 2014 m. Sočio olimpinėse žaidynėse.

Tačiau ir 37 metų M.Bjoergen, laimėjusi tris aukso medalius Vankuveryje 2010 m., dar tris Sočyje, parodė, kad vis dar yra jėga ant slidžių, nors olimpines žaidynes Pjongčange pasitiko būdama tik septinta pasaulio reitinge.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Marit Bjoergen iškovojo 11-ąjį olimpinį medalį.

Krista Parmakowski iš Suomijos finišavo trečia, o amerikietė Jessica Diggins – penkta – ji turėjo galimybę tapti pirmąja JAV slidininke, laimėjusia olimpinį medalį.