Po dramatiškos favorito nesėkmės rogučių varžybose netikėtai triumfavo austras

Davidas Gleirscheris netikėtai laimėjo pirmąjį olimpinį aukso medalį Austrijai per 50 metų žiemos olimpinėse žaidynėse rogučių sporto varžybose. Jis įveikė varžybų favoritą Felixą Lochą, kurio viltys trečią kartą tapti olimpiniu čempionu dramatiškai sudužo.
Davidas Gleirscheris netikėtai laimėjo olimpinį aukso medalį.
Davidas Gleirscheris netikėtai laimėjo olimpinį aukso medalį. / „Scanpix“ nuotr.

23 metų policininkas D.Gleirscheris pakilo į pirmą poziciją po savo paskutinio važiavimo, bet F.Lochui būtų užtekę tik be klaidų atlikti savąjį nusileidimą – tada vokietis būtų užsitikrinęs jau trečią aukso medalį.

Tačiau po sėkmingo pasirodymo savaitgalį, F.Lochas rėžėsi į sieną viduryje paskutinio važiavimo.

Ši klaida lėmė austro pergalę ir jo džiaugsmo šokį.

D.Gleirscheris užsitikrino titulą bendru laiku 3 min. 10,702 sek. Jis vos 0,026 aplenkė Chrisą Mazderį, kuris tapo pirmuoju amerikiečiu, laimėjusiu medalį asmeninėse rogučių olimpinėse varžybose.

Vokiečiui Johannesui Ludwigui atiteko bronza, o jo tėvynainis F.Lochas netikėtai liko tik penktas. Taip baigėsi aštuonerius metus trukęs jo dominavimas olimpinėse žaidynėse.

„Scanpix“ nuotr./Felixas Lochas liko penktas.

Barzdotas D.Gleirscheris, kurio tėvas yra tris kartus dalyvavęs olimpinėse rogučių varžybose, iki šiol nebuvo užkopęs ant prizininkų pakylos pasaulio taurės varžybose. Jis nelengvai pateko į Austrijos rinktinę žaidynėms Pjongčange.

„Tai neįtikėtina, – sakė austras. – Tai buvo tarsi pasaka. Niekada nebuvau ant pakylos pasaulio taurės varžybose, o dabar stoviu ant pačios viršūnės olimpinėse žaidynėse.“

„Scanpix“ nuotr./Davidas Gleirscheris netikėtai laimėjo olimpinį aukso medalį.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas