2019 05 09

Dar vienas trileris – Ričardas Berankis pateko į ketvirtfinalį Busane

Antrą savaitę Pietų Korėjoje viešintis stipriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP-95) pratęsė pergalingą žygį „Challenger“ serijos turnyre Busane.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvis per 1 valandą ir 57 minutes rezultatu 6:3, 3:6, 6:3 palaužė jaunąjį kortų šeimininką Duck Hee Lee (ATP-247).

Dvikovos pradžia mūsų tautiečiui nieko gero nežadėjo – tenisininkas pralaimėjo pačią pirmą padavimų seriją. Atsilikęs 1:3 Ričardas pagaliau pajuto žaidimo ritmą ir pradėjo dominuoti – laimėjo penkis geimus paeiliui bei setą rezultatu 6:3.

Stabilumo išlaikyti nepavyko – antrajame sete tenisininkai apsikeitė pralaimėtais savo padavimais, tačiau lemiamą žodį tarė Pietų Korėjos atstovas, kuris setą laimėjo 6:3.

Trečioji žaidimo partija buvo permaininga, o mačas savo aukščiausią tašką pasiekė seto viduryje – tuomet Ričardas išsiveržė į priekį 4:2, tačiau nesugebėjo įtvirtinti persvaros ir oponentas vėl prisivijo iki minimumo.

Visgi dar vieną progą gavęs lietuvis antrą kartą iš eilės pabreikino 20-metį D.H.Lee ir užtikrintai laimėdamas savo padavimus šventė pergalę – 6:3.

Patekęs į varžybų ketvirtfinalį R.Berankis užsitikrino 25 ATP reitingo taškus ir 4,380 JAV dolerių piniginį prizą.

Pirmosios Lietuvos raketės varžovu kitame etape bus Yunseongas Chungas (ATP-270) arba Marcosas Baghdatis (ATP-133).

Turnyro Busane prizinį fondą sudaro 125 tūkstančiai JAV dolerių.

Priminsime, kad antrame etape Ričardas išnešė sveiką kailį prieš britą Liamą Broady (ATP-299) – 1:6, 7:6(7), 6:4.

Šiame sezone, įskaitant ir „Challenger“, kvalifikacinius bei Daviso taurės mačus, R.Berankis yra iškovojęs 26 pergales ir patyręs 10 pralaimėjimų.