2023 11 28

Ispanijoje – pirmoji V.Gaubo karjeros pergalė pagrindiniame „Challenger“ turnyre

Sparčiai ATP reitinge kylantis Lietuvos tenisininkas Vilius Gaubas (ATP-391) antradienį įsirašė įsimintiną pergalę Ispanijoje vykstančiose „Challenger“ kategorijos pirmenybėse.
Vilius Gaubas
Vilius Gaubas / Sauliaus Čirbos nuotr.

18-metis tenisininkas po 2 valandas ir 47 minutes trukusio maratono 2:6, 7:6(7), 6:4 palaužė kortų šeimininką Carlosą Lopezą Montagudą (ATP-432) bei iškovojo pirmą karjeros pergalę „Challenger“ serijos pagrindinėse varžybose.

Pirmajame sete jokių atsakymų prieš oponento žaidimą neturėjęs Lietuvos teniso rinktinės narys antroje partijoje padarė atitinkamas išvadas ir neleido ispanui susikurti pranašumo.

Seto baigtis sprendėsi pratęsime, kuriame V.Gaubas išsiveržė į priekį net 6:1, tačiau tuomet įsigudrino pralaimėti kitus penkis taškus ir atsidūrė ties prarajos riba. Galiausiai septintuoju set point'u lietuviui pavyko laimėti antrąjį setą.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vilius Gaubas

Lemiamo seto metu iš pradžių Vilius panaikino break'o deficitą, o netrukus pilnai perėmė iniciatyvą, pirmaudamas 5:3. Visgi paduoti jaunajam tenisininkui nepavyko, tačiau kitame geime laimėti varžovo padavimai galiausiai užtvirtino pergalę.

Antrajai šalies raketei tai buvo ketvirtasis karjeros mačas pagrindiniame „Challenger“ turnyre. Iki šiol jis du sykius buvo pralaimėjęs Vilniuje, sykį – Antalijoje.

Patekimas į pirmenybių aštuntfinalį tenisininkui garantavo 7 ATP reitingo taškus ir 1165 eurus. Kitu lietuvio varžovu bus pirmą skirstymą turnyre turintis ispanas Pedro Martinezas (ATP-117), kuris yra buvusi 40-toji pasaulio raketė.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti