2022 01 07

Įspūdinga pergalė: lietuvis įveikė 900 vietų reitinge aukščiau esantį varžovą

Devyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas Tunise vykstančio ITF vyrų M25 turnyro antrajame rate 7:6, 6:4 nugalėjo antrąją raketę turką Yankį Erelą bei užsitikrino kelialapį į varžybų ketvirtfinalį. Verta pažymėti, kad Y.Erelas lietuvį pasaulio reitinge lenkia beveik per 900 vietų (Y.Erelas – 425, M.Vasiliauskas – 1315).
Matas Vasiliauskas
Matas Vasiliauskas / Balzekas Academy nuotr.

Nesėkmingai pradėjęs dvikovą, Remigijaus Balžeko auklėtinis pirmajame sete nuo varžovo atsiliko 2:5, tačiau tuomet laimėjo tris geimus paeiliui, o pratęsime turkui nepaliko šansų. Dar įspūdingiau klostėsi antrasis setas, kurį Y.Erelas pradėjo keturiais laimėtais geimais iš eilės. Tačiau tuomet atėjo M.Vasiliausko laikas ir jis atsakė šešiais laimėtais geimais bei iškovota pergale.

Kovoje dėl vietos pusfinalyje M.Vasiliausko lauks 24-erių metų italo Giovanni Oradini barjeras. Pastarasis antrajame rate nugalėjo serbą Dušaną Obradovičių.

Priminsime, kad šio turnyro starte M.Vasiliauskas po itin dramatiškos beveik tris valandas (2:56 val.) trukusios kovos 6:7, 6:4, 7:5 nugalėjo vokietį Karlo Cubelicą.

Iškovota pergalė lietuviui garantavo 3 ATP reitingo taškus bei 730 JAV dolerių. Tik praėjusiais metais suaugusiųjų turuose pradėjęs žaisti M.Vasiliauskas iki šio turnyro buvo iškovojęs 5 ATP reitingo taškus. Kitą savaitę jis reitinge pakils mažiausiai per du šimtus pozicijų.

Turnyro Tunise prizinį fondą sudaro 25 tūkstančiai JAV dolerių.