2022 11 27

Istorinė pergalė: Kanados rinktinė pirmą kartą laimėjo Daviso taurės turnyrą

Užtikrintai Daviso taurės finalą laimėjusi Kanados teniso rinktinė pirmą kartą šalies istorijoje į viršų kėlė šio prestižinio komandinio turnyro trofėjų.
Kanados rinktinė – Daviso taurės čempionė
Kanados rinktinė – Daviso taurės čempionė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienio finale kanadiečiai 2:0 susitvarkė su Australijos tenisininkais. Paskutinysis dvejetų susitikimas sužaistas nebuvo.

Šiaurės Amerikos atstovus į priekį finalinėje serijoje išvedė Denisas Šapovalovas (ATP-18). 23-ejų tenisininkas užtikrintai 6:2, 6:4 sudorojo Thanasį Kokkinakį (ATP-95).

Antroji šalies raketė iki šiol pralaimėjo abu šią savaitę Malagoje žaistus vienetų susitikimus, tačiau svarbiausiu metu sužaidė labai kokybišką dvikovą.

Tašką šioje serijoje padėjo tikras Kanados komandos lyderis Felixas Auger-Aliassime'as (ATP-6). Jis išsaugojo visus 8 break point'us ir 6:3, 6:4 nugalėjo Alexą De Minaurą (ATP-24).

22-ejų supertalentas šią savaitę vilkėdamas savo šalies marškinėlius laimėjo visas keturias dvikovas (tris vienetų ir vieną dvejetų) bei net 7 žaistus setus iš 8.

Daviso taurės turnyrą kanadiečiai laimėjo pirmą kartą šalies istorijoje.

Australija paskutinį kartą šias pirmenybes laimėjo 2003 metais.