2023 10 22

Pirmasis iš daugelio ATP titulų: amerikietis B.Sheltonas užkariavo Tokiją

Viena ryškiausiai kylančių Jungtinių Amerikos Valstijų ir viso ATP turo žvaigždžių Benas Sheltonas (ATP-19) laimėjo ATP 500 kategorijos pirmenybes „Kinoshita Group Japan Open Tennis Championships“ Tokijo mieste, Japonijoje.
Benas Sheltonas
Benas Sheltonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Vyrų vienetų varžybų finale 21-erių tenisininkas užtikrintai 7:5, 6:1 nugalėjo okupantų šalies atstovą Aslaną Karatsevą (ATP-50) bei pirmą kartą karjeroje laimėjo ATP turnyrą.

Vos per 1 valandą ir 24 minutes susitvarkiusiam amerikiečiui finalas buvo bene lengviausias susitikimas visos savaitės Tokijuje metu. Trys iš penkių pergalių buvo pasiektos tik lemiamo trečiojo seto metu, o tautietis Tommy Paulas buvo įveiktas po atkaklaus mūšio 7:6(4), 6:3.

Neabejotinai rimčiausią testą B.Sheltonui reikėjo išlaikyti pusfinalyje šeštadienį. Jame tenisininkas panaikino seto ir break'o deficitą bei šventė dramatišką pergalę prieš dar vieną JAV tenisininką Marcusą Gironą – 6:7(2), 7:6(5), 6:4.

Amerikietis tapo šeštuoju tenisininku ATP ture šį sezoną, iškovojusiu savo pirmą karjeros trofėjų. Jis taip pat tapo pirmuoju nuo Lorenzo Musetti pasiekimo Hamburge (2022 m.), pirmą titulą laimėjusiu ATP 500 lygmenyje.

Metų pradžioje sensacingai „Australian Open“ ketvirtfinalį pasiekęs B.Sheltonas po to net 18-oje turnyrų paeiliui nesugebėjo laimėti dviejų mačų paeiliui, tačiau sezoną atgaivino fantastišku pasirodymu „US Open“, kur nužygiavo net iki pusfinalio.

Pirmą kartą Azijoje viešintis tenisininkas Šanchajaus „Masters“ pirmenybėse nukeliavo iki ketvirtfinalio, o Japonijos sostinėje žengė dar keletą žingsnių į priekį bei tapo čempionu.

Nugalėtojui be 500 ATP reitingo taškų atiteks ir kiek didesnis nei 347 tūkstančių JAV dolerių čekis. ATP reitinge amerikietis pakils į rekordinę 15-tą vietą, nors metus pradėjo tik ant 96-to laiptelio.

A.Karatsevui atiteks 300 ATP reitingo taškų ir beveik 187 tūkst. JAV dolerių. Rusas bus 37-tas.

Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas