2016 03 19

Didysis sugrįžimas: Serena Williams po penkiolikos metų pertraukos žais Indian Velso finale

Indian Velso pergalių kelyje po Serenos Williams vežimo ratais pasitaikė pirmas akmenukas. Pirmoji pasaulio raketė, „BNP Paribas Open“ turnyre varžoves šlavusi vieną po kitos, pirmą kartą susidūrė su rimtesniu pasipriešinimu. Jungtinių Amerikos Valstijų tenisininkė ketvirtfinalyje 6:4, 7:6(7:1) išplėšė sunkią pergalę prieš neįprastai žaidusią Agnieszką Radwanską.
Serena Williams
Serena Williams / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Serena Williams

Pernai į Indian Velsą sugrįžusi S.Williams pirmą kartą po penkiolikos metų pertraukos žais turnyro finale.

Primename, kad pirmoji pasaulio raketė, kartu su Venus Williams, 2001-aisiais nusprendė šiam turnyrui paskelbti boikotą, kai apie seseris pasipylė rasistiniai komentarai.

2015-aisiais S.Williams nužygiavo iki pusfinalio, tačiau dėl traumos jame nedalyvavo.

Šiemet S.Williams gali tapti pirmąja tenisininke, kuriai šį turnyrą yra pavykę laimėti tris kartus.

Tai buvo devinta A.Radwanskos ir S.Williams dvikova. Kol kas visas pergales susižėrusi yra amerikietė.

Pirmame sete savo varžovę A.Radwanska nustebino netikėtai pasikeitusiu stiliumi. Lenkė, dažniausiai prisidengdama geležiniu gynybos skydu, S.Williams pradėjo bombarduoti stipriais smūgiais.

Nustebusi S.Williams savo padavimus pralaimėjo jau pirmame geime.

Į antrą vietą WTA reitinge kitą savaitę pakilsianti lenkė pirmame sete į priekį išsiveržė 4:2, tačiau tada įsismarkavo ir S.Williams. Į galingus A.Radwanskos smūgius dar galingesniais kirčiais atsakiusi pirmoji pasaulio raketė laimėjo keturis geimus iš eilės ir pirmą setą pasiglemžė po keturiasdešimties minučių.

Antrojo seto pradžioje ne pyragai buvo jau Lenkijos tenisininkei. S.Williams staigiai šovė priekin 3:0. Vis dėlto A.Radwanskai pavyko pasivyti varžovę, o dvyliktame geime trečioji pasaulio raketė turėjo progą savo padavimais užtrenkti antrojo seto duris.

Tačiau S.Williams antrojo seto pabaigoje pasiuto. Laimėjusi 11-ą iš paskutinių trylikos taškų, amerikietė perkando varžovės padavimus, o pratęsime A.Radwanską sutriuškino 7:1.

Indian Velso finale S.Williams raketes surems su Viktorija Azarenka, kurios nervais šeštadienį pagriežė čekė Karolina Pliskova. Baltarusijos tenisininkė savo varžovę įveikė 7:6(7:1), 1:6, 6:2.

Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją