2019 06 09

Tuzinas: savo paties rekordą pagerinęs Rafaelis Nadalis – „Roland Garros“ čempionas

Lėtai šių metų grunto sezone įsibegėjęs Rafaelis Nadalis (ATP-2) galiausiai finišavo skambia nata – ispanas 12-ą kartą laimėjo atvirąsias Prancūzijos pirmenybes „Roland Garros“.
Rafaelis Nadalis
Rafaelis Nadalis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Grunto karalius per 3 valandas ir 1 minutę rezultatu 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 įveikė austrą Dominicą Thiemą (ATP-4). Šie tenisininkai „Roland Garros“ finale varžėsi antrus metus iš eilės.

Rafa Paryžiuje triumfavo rekordinį 12-ą kartą – ankstesnis rekordas (11) taip pat priklausė jam. Per visą teniso istoriją jokiam kitam tenisininkui vieno „Didžiojo kirčio“ turnyro tiek kartų nėra pavykę laimėti.

Ispanui apskritai tai buvo 18-asis „Didžiojo kirčio“ titulas. Dabar R.Nadalį ir daugiausiai tokio tipo trofėjų turintį Rogerį Federerį skiria tik du titulai.

Per pirmąsias dvi susitikimo valandas grunto princu tituluojamas D.Thiemas atrodė labai solidžiai ir netgi sugebėjo laimėti pirmą setą prieš R.Nadalį Paryžiuje.

Visgi austro jėgos išseko, o tuo pasinaudojęs Rafa trečiame ir ketvirtame setuose tiesiog triuškino varžovą.

Iš viso finaliniame susitikime R.Nadalis atliko 39 winner'ius, o oponento padavimus laimėjo septynis kartus.

Ispano pergalė ir toliau įrodo, kad amžius – tik skaičius. Šiuo metu net 11 „Didžiojo kirčio“ turnyrų iš eilės laimėjo tenisininkai, kuriems yra virš 30 metų.

Grunto karalius taip pat tapo trečiu vyriausiu „Roland Garros“ čempionu po Andreso Gimeno ir Keno Rosewallo.

Rafos pasiekimai tęsiasi toliau – dabar būtent ispanas ir graikas Stefanos Tsitsipas yra laimėję daugiausiai mačų (32) šiais metais ATP ture.

Turnyro nugalėtojas apgynė 2000 ATP reitingo taškų, o savo banko sąskaitą papildys 2,3 milijono eurų.

D.Thiemui pavyko apginti 1200 ATP reitingo taškų, o austras bus apdovanotas 1,18 milijono eurų piniginiu prizu.