2010 08 31

„US Open“ čempionatą lyderiai pradėjo pergalingai (video)

Pergalingai ketvirtąjį šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyrą – atvirąsias JAV pirmenybes – Niujorke pirmadienį pradėjo turnyro lyderiai.
R.Federeris po pergalės dėkoja sirgaliams
R.Federeris po pergalės dėkoja sirgaliams / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Moterų vienetų varžybų pirmajame rate trečioji raketė amerikietė Venus Williams 6:4, 6:1 nugalėjo italę Robertą Vinci, penktoji pagal reitingą australė Samantha Stosur 3:6, 7:6 (7:2), 6:1 įveikė rusę Jeleną Vesniną, o dešimtoji pagal skirstymą baltarusė Viktorija Azarenka privertė pasiduoti rumunę Monicą Niculescu – 6:0, 5:7, 6:1.

Likusiuose moterų vienetų varžybų pirmadienio mačuose pergales iškovojo bei į kitą etapą pateko trys prancūzės, italė, kinė, serbė, dar viena korto šeimininkė bei kanadietė:

Rebecca Marino (Kanada) – Ksenija Pervak (Rusija) 6:4, 4:6, 7:5;
Virginie Razzano (Prancūzija) – Klara Zakopalova (Čekija) 6:3, 6:2.

Vyrų vienetų varžybų pirmajame rate penkiskart (2004–2008) JAV atvirųjų pirmenybių nugalėtojas bei antras pagal reitingą šveicaras Rogeris Federeris 6:1, 6:4, 6:2 sutriuškino argentinietį Brianą Dabulą, 21–oji raketė ispanas Albertas Montanesas 5:7, 1:6, 7:5, 7:6 (7:5), 6:0 nugalėjo lenką Michalą Przysiezny, o 26–as pagal skirstymą brazilas Thomazas Bellucci iš tolesnės kovos eliminavo ameirkietį Timą Smyczeką – 6:3, 7:5, 7:6 (8:6).

Likusiuose pirmadienio vyrų vienetų varžybų pirmojo rato mačuose sėkmė lydėjo:

Carstenas Ballas (Australija) – Milošas Raoničius (Kanada) 6:7 (4:7), 6:3, 6:3, 6:2;
Guillaume'as Rufinas (Prancūzija) – Leonardo Mayeris (Argentina) 2:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:2), 6:1;
Janko Tipsarevičius (Serbija) – Olivieris Rochusas (Belgija) 4:6, 7:5, 7:6 (7:0), 6:2;
Tayloras Dentas (JAV) – Alejandro Falla (Kolumbija) 6:4, 7:5, 6:1;
Kevinas Andersonas (PAR) – Somdevas Devvarmanas (Indija) 6:3, 6:4, 6:3;
Andreas Beckas (Vokietija) – Michaelis Berreris (Vokietija) 7:6 (7:3), 6:3, 6:1;
Paul–Henri Mathieu (Prancūzija) – 32–Lleytonas Hewittas (Australija) 6:3, 6:4, 5:7, 4:6, 6:1.

Atvirojo JAV teniso čempionato prizų fondą sudaro 23,6 mln. JAV dolerių.