23-ojo aukso nėra: M.Phelpsą aplenkė pirmą auksą šaliai iškovojęs Singapūro plaukikas

Geriausias visų laikų olimpietis Michaelas Phelpsas finišavo savo paskutinėse lenktynėse Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. 100 metrų peteliške rungtį 31-erių atletas buvo laimėjęs trijose iš eilės olimpinėse žaidynėse, tačiau ketvirto karto nebuvo. Jį aplenkė olimpinį rekordą pagerinęs Singapūro atstovas.
Josephas Schoolingas
Josephas Schoolingas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

21 metų Josephas Schoolingas distanciją įveikė per 50,39 sek., pasiekė olimpinį rekordą ir iškovojo savo šaliai visų laikų pirmąjį aukso medalį olimpinėse žaidynėse.

Singapūrui tai buvo tik ketvirtasis olimpinis medalis apskritai.

Įdomu, kad antrąją vietą M.Phelpsas pasidalijo su dar dviem tokį patį laiką (51,14 sek.) parodžiusias atletais – tai vengras Laszlo Csechas ir PAR atstovas Chadas le Closas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas su Josephu Schoolingu buvo įsiamžinę 2008 metais

Iki šiol M.Phelpsas buvo laimėjęs visus keturis Rio de Žaneire plauktus finalus. Jis laimėjo 200 m peteliške 200 m kompleksiniu būdu asmenines rungtis, o su komandos draugais tapo čempionu 4 po 100 ir 4 po 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyse.

Iš viso per ketverias olimpines žaidynes M.Phelpsas dabar yra laimėjęs 27 medalius, iš kurių – net 22 auksiniai.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti