A.Šidlauskas pelnė sidabro medalius, bet iki asmeninio rekordo pritrūko 0,01 sek.

Monake baigėsi tarptautinės plaukimo varžybos „Mare Nostrum“, kuriame dalyvavo ir mūsų šalies atstovai. Sekmadienį vyrų 100 m plaukimo krūtine A finale antrąją vietą užėmė panevėžietis Andrius Šidlauskas.
Andrius Šidlauskas
Andrius Šidlauskas / Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr.

Lietuvis finišavo per 1 min. 0,53 sek. ir nusileido tik italui Nicolo Martinenghiui (1.00,06 min.). Bronza atiteko japonui Ippei Watanebe (1.00,69 min.).

Olimpinis vyrų 100 m krūtine rungties normatyvas yra 59,49 sek., o panevėžiečio asmeninis karjeros rekordas – 59,12 sek.

A. Šidlauskas užtikrintai pasirodė ir priešpaskutiniame vyrų 50 m plaukimo krūtine eliminaciniame etape. Pusfinalyje lietuvis užfiksavo 27,76 sek. rezultatą ir kartu su italu N. Martinenghi (27,23 sek.) varžėsi finalinėje dvikovoje.

Čia panevėžietis parodė 27,40 sek. rezultatą. Iki asmeninio rekordo lietuviui pritrūko vos 0,01 sek. Sprinto rungties nugalėtoju tapo N. Martinenghi (27,02 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi B finale pasirodė klaipėdietis Daniil Pancerevas. Lietuvis užfiksavo 1 min. 51,40 sek. rezultatą ir finišavo trečias. Bendroje įskaitoje jam atiteko 11-a vieta.

D. Pancerevo asmeninis šios rungties rekordas – 1 min. 48,93 sek.

Paskutinį „Mare Nostrum“ varžybų etapą rengė Monako plaukimo federacija.

Visi trys „Mare Nostrum“ etapai yra įtraukti į oficialų „World Aquatics“ kalendorių, tad varžybų dalyviai juose galėjo vykdyti normatyvus į pasaulio čempionatą Fukuokoje bei kitais metais vyksiančias vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje.

Olimpinius normatyvus vieninteliai iš Lietuvos plaukikų kol kas yra įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m laisvu st.) ir Rūta Meilutytė (100 m krūtine).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti