2016 08 12 /04:53

Antrą kartą rekordą pagerinęs Simonas Bilis: „Tikėjausi pagerinti bent kartą, bet kad antrą...“

Rio olimpiniame baseine ketvirtadienį antrą staigmeną 50 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje sukūrė lietuvis Simonas Bilis. Olimpinių žaidynių debiutantas pasiekė rungties finalą!
Simono Bilio olimpinis debiutas apkarto
Simono Bilio olimpinis debiutas apkarto / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvis antrajame pusfinalyje distanciją įveikė per 21,71 sek. ir su kitu plaukiku pasidalijo ketvirtąja vieta.

S.Bilis antrą kartą per vieną dieną pagerino Lietuvos rekordą (22.01).

Bendroje įskaitoje S.Bilis su Bruno Fratusu iš Didžiosio Britanijos užėmė 6-7 vietas ir penktadienį varžysis olimpinių žaidynių finale.

S.Bilis tapo tik ketvirtuoju plaukiku nepriklausomos Lietuvos istorijoje, pasiekusių olimpiados finalą. Pirmieji trys – Vytautas Janušaitis, Giedrius Titenis ir Rūta Meilutytė.​

Pirmąją vietą pusfinalyje užėmė prancūzas Florentas Manaudou, atplaukęs per 21,32 sek.

„Tikėjausi pagerinti bent kartą (rekordą – aut. past.), bet kad antrą… Tikėjausi išlipti iš 22 sek., nes tai buvo tikslas, pakopa. Pavyko, bet nesitikėjau, kad tiek daug. Labai patenkintas, nesitikėjau pats.

100 metrų norėjau greičiau suplaukti, nes labiau 100 dirbom, o 50-imt nebuvo tikslo patekti į finalą“, – po geriausio karjeroje plaukimo kalbėjo S.Bilis.

Ketvirtadienį atrankoje startavo net 86 plaukikai, tarp kurių S.Bilis užėmė 14-ąją vietą, kurią pasidalijo su dar vienu plaukiku.

Lietuvos atrankoje pagerino nuo 1994 metų gyvavusį Lietuvos rekordą, kuris priklausė legendiniam Raimondui Mažuoliui.

Per 22,01 sek. distanciją įveikęs S.Bilis tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Lietuvos plaukiku Rio, pagerinusiu savo asmeninį rezultatą bei pasiekusiu šalies rekordą.