Lietuvos irklavimo čempionate Trakuose dalyviai išsidalino 9 medalių komplektus

Trakuose sekmadienį vyksta atvirojo Lietuvos irklavimo čempionato antrosios dienos varžybos.
Andrius ir Vytautas Lapatiukai.
Andrius ir Vytautas Lapatiukai. / facebook.com nuotr.
Temos: 1 Irklavimas

Pirmieji medalius sekmadienį išsidalijo porines keturvietes (M4x) irkluojantys vyrai. Lietuvos čempionais tapo Vytautas ir Andrius Lapatiukai, Aurimas Adomavičius ir Sigitas Klerauskas, 2 km trasą įveikę per 6 min. 16,72 sek. Ši įgula, kurioje vietoj S.Klerausko plaukė prieš pat Lietuvos pirmenybes susižeidęs Dominykas Jančionis, prieš savaitę atstovavo Lietuvai Europos čempionate, kur užėmė 8-ąją vietą.

Sidabro medaliai atiteko jaunių įgulai, taip pat šiemet jau startavusiai tarptautinėje arenoje – Europos jaunių čempionate. Sidabru džiaugėsi Matas Lukoševičius, Saulius Ilonis, Julius Lesauskas ir Žilvinas Barakauskas (6:28,76). Bronziniais apdovanojimais pasipuošė Vytautas Saladis, Ignas Lesauskas, Mindaugas Beliauskas ir Arnas Makūnas (6:34,11).

Dviviečių pavienio irklo (W2-) merginų rungtyje triumfavo „Favorito“ sportininkės Kotryna Lašaitė ir Rusnė Džiugytė (8:48,18), daugiau nei vienuolika sekundžių aplenkusios sidabro medalininkes iš Klaipėdos Dovilę Gineitytę ir Gretą Bagočiūtę (8:59,15). Bronzos medaliais dabinosi trečią vietą užėmusi Ievos Petrauskaitės ir Gabrielės Aleksynaitės įgula („Favoritas“, 9:20,50).

Aštuonviečių valčių (M8-) vyrų rungtyje čempionų vardus iškovojo jungtinė Šiaulių, Klaipėdos ir Trakų komanda (6:16,70) – Žilvinas Visockas, Emilis Abelkis, Ernestas Žarskis, Sigitas Klerauskas, Vytautas Lapatiukas, Andrius Lapatiukas, Marius Ralickas, Dovydas Balsys su vairininku Juozu Gudeliūnu.

Sidabro medalius laimėjo jungtinė Vilniaus ir Kauno įgula – Petras Poškus, Povilas Poškus, Tomas Sutula, Žygimantas Birgiola, Martynas Džiaugys, Žygimantas Gališanskis, Mantas Gelžinis, Gabrielius Antulevičius su vairininku Karoliu Sunklodu (6:23,22).

Bronzos medaliais džiaugėsi Deivis Stulpinas, Marius Rutkevičius, Kristijonas Bernotas, Gediminas Girdvainis, Mantas Malakauskas, Tautvydas Vaitkūnas, Kornelijus Tautkus, Dominykas Bernotas, Tomas Plauška (6:29,04).

Porinių dviviečių (W2x) valčių rungtyje tarp merginų pirmąją vietą laimėjo jungtinė Vilniaus ir Trakų įgula – Viktorija Senkutė ir Indrė Kvartūnaitė (8:07,31). Antrąją vietą ir sidabro medalius iškovojo Trakų irkluotojos Marija Medelinskaitė ir Jovita Lukšaitė (8:13,55). Bronziniai apdovanojimai atiteko kaunietėms Justinai Sadauskaitei ir Karolinai Leskauskaitei (8:26,59).

Lengvo svorio vienviečių (LW1x) valčių merginų varžybose triumfavo kaunietė Sonata Petrikaitė (8:41,08), daugiau nei minute aplenkusi artimiausią konkurentę iš Klaipėdos Eisvę Stulpinaitę (9:36,87), kuriai atiteko sidabras. Bronzos medaliu džiaugėsi kaunietė Ieva Čalkaitė (9:50,64).

Keturviečių be vairininko (W4-) rungtyje tarp merginų niekas neprilygo Kauno sportininkėms – Edvinai Nešukaitytei, Rusnei Džiugytei, Airidai Kazlauskaite ir Kotrynai Lašaitei (7:59,96). Sidabro medalius laimėjo Klaipėdos įgula – Eisvė Stulpinaitė, Eglė Gabrilavičiūtė, Greta Bagočiūtė ir Dovilė Gineitytė (8:14,06). Bronzos medaliais pasipuošė taip pat kaunietės – Ieva Petrauskaitė, Greta Grosley, Agnė Ginevičiūtė ir Gabrielė Aleksynaitė (8:25,90).

Lengvo svorio dviviečių (LM2x) vyrų rungtyje nugalėjo klaipėdietis Deivis Stulpinas ir vilnietis Andrej Jakubovskij (7:13,64). Sidabro medaliais pasipuošė kaunietis Lukas Dobrovolskis ir vilnietis Edmundas Šameto (7:23,49), o bronza atiteko Klaipėdos įgulai – Deivydui Kluoniui ir Kristijonui Kerekeš (7:29,52).

Lengvo svorio dviviečių be vairininko (LM2-) vyrų varžybose nugalėjo klaipėdiečiai Dovydas Donskis ir Edgaras Mila (8,04,18), kurie aplenkė kauniečius Luką Kraskauską ir Tomą Ulinskį (8:07,97). Bronzos medalius iškovojo Žygimantas Dzenis ir Tomas Rakauskas (8:09,16).

Vienviečių (W1x) valčių moterų varžybose triumfavo vilnietė Europos vicečempionė Milda Valčiukaitė (8:06,82). Sidabro medaliu džiaugėsi Viktorija Senkutė (8:43,66), vos 2 sekundėmis aplenkusi bronzos medalį iškovojusią Indrę Kvartūnaitę (8:45,82).