2016 05 20 /13:37

Giedrius Titenis ir Danas Rapšys žengė į Europos čempionato pusfinalį

Londone tęsiasi Europos plaukimo ilgajame (50 metrų) baseine čempionatas. Penktadienio rytinėje programoje dalyvauja septyni lietuviai.
Giedrius Titenis
Giedrius Titenis / Sergejaus Melkovo nuotr.

Pirmasis kelialapį į vakare vyksiantį pusfinalį užtikrintai iškovojo Danas Rapšys, dalyvavęs 200 metrų plaukimo nugara atrankoje.

Lietuvis nuotolį įveikė per 1 min. 58,95 sek., laimėjo trečiąjį plaukimą ir bendroje įskaitoje liko šeštas.

Šioje rungtyje taip pat varžėsi Gytis Stankevičius, kuris nuplaukė per 2 min. 04,84 ir galutinėje įskaitoje liko 37-as tarp 41-o startavusio plaukiko.

Šios rungties pusfinalio plaukimai vyks penktadienį 21.08 val.

Penktadienį vakare pusfinalyje plauks ir Giedrius Titenis. Jis 50 m krūtine įveikė per 27,74 sek. ir bendroje įskaitoje buvo 9-as.

Lietuvos plaukikas, kuris šiose pirmenybėse bronzą iškovojo 100 m rungtyje krūtine, penktajame atrankos plaukime buvo trečias, pralaimėjęs tik slovėnams Peteriui Johnui Stevensui (27,32 sek.) ir Damirui Dugonjičiui (27,49 sek.).

50 m krūtine tarp vyrų atrankos varžybose greičiausiai plaukė britas Adamas Peaty'is (26,93 sek.), slovėnas P. J.Stevensas (27,32 sek.) bei italas Andrea Toniato (27,37 sek.).

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Danas Rapšys

Šios rungties pusfinaliai prasidės 21.32 val.

100 metrų peteliške atrankos varžybose dalyvavo trys Lietuvos atstovai, o sėkmingiausiai pasirodė Deividas Margevičius (53,97 sek.), kuris septintajame plaukime buvo devintas, o galutinėje įskaitoje liko 37-as.

Tadas Duškinas (54,34 sek.) antrajame kvalifikacinių varžybų plaukime finišavo antras, o jo rezultatas tarp visų 62 plaukikų buvo 47-as.

Povilui Strazdui (55,00 sek.) nepavyko aplenkti nė vieno varžovo ketvirtajame plaukime, kuriame lietuvis liko dešimtas, o galutinėje įskaitoje užėmė 56-tą vietą.

Greičiausiai 100 m peteliške plaukė bei šešiolikos dalyvių pusfinalio favoritais bus vengras Laszlo Csehas (52,05 sek.), italas Piero Codia (52,38 sek.) ir lenkas Pawelas Korzeniowskis (52,46 sekundės).

Ugnė Mažutaitytė 50 m plaukime nugara finišavo per 30,00 sek. ir 0,03 sek. pagerino asmeninį rekordą, bet į pusfinalį nepateko. Lietuvė bendroje įskaitoje užėmė 34-ą poziciją, o nuo pusfinalio ją skyrė 0,92 sek.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti