Fantastiška pradžia: D.Rapšys – pasaulio čempionas

Puikiai Lietuvai antradienio vakarą prasidėjo Kinijos mieste Hangdžou vykstantis pasaulio plaukimo trumpame baseine (25 m) čempionatas. Jau pirmąją varžybų dieną aukso medalį iš „Mini Lotus“ rūmų baseino ištraukė panevėžietis Danas Rapšys.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / „Scanpix“ nuotr.

23-ejų metų sportininkas laimėjo 400 metrų plaukimo laisvu stiliumi finalą. Distanciją jis įveikė per 3:34,01 min. ir dar kartą pagerino Lietuvos rekordą.

Tai taip pat yra geriausias šiemet užfiksuotas rezultatas pasaulyje. Maža to, lietuvis pagerino 2014 m. vengro Peterio Berneko pasiektą pasaulio čempionatų rekordą (3:34,32).

Sidabrą iškovojo norvegas Henrikas Christiansenas (3:36,64), bronzą – italas Gabriele Detti (3:37,54).

Plaukdamas šį nuotolį D.Rapšys iki šiol didelių pergalių nebuvo pasiekęs.

Finalo rezultatai

Iki šiol planetos čempionatuose trumpo nuotolio baseine medalius buvo iškovojusi tik Rūta Meilutytė (2012, 2014) ir Simonas Bilis (2016).

Ryte D.Rapšys laimėjo ir atrankos varžybas, aplenkęs H.Christianseną (3:38,04) bei brazilą Fernando Schefferį (3:39,10).

„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys ir prizininkai

Tai buvo geriausias rezultatas pasaulyje šiemet ir naujas Lietuvos rekordas.

Kinijoje Danas dar plauks trijose rungtyse – 100 ir 200 metrų laisvu stiliumi bei 200 metrų nugara.

Puikų rezultatą Kinijoje pasiekusį plaukiką kaipmat pasveikino ir šalies vadovai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikinime sako, kad įspūdinga pergalė yra didelis visų sportininko pastangų įvertinimas, kartu įrašantis Lietuvos vardą į pasaulio sporto istoriją.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pažymi, kad „D.Rapšio užsidegimas drąsiai ir tikslingai siekti savo tikslų įkvepia ne vieną lietuvį“.

„Ačiū, Danai, kad garsinate Lietuvos vardą ir priverčiate sporto sirgalių širdis plakti smarkiau“, – sportininką su pergale sveikina premjeras Saulius Skvernelis.