2014 08 20 /12:03

Giedrius Titenis pateko į Europos čempionato pusfinalį

Trečiadienį Berlyne tęsėsi Europos plaukimo čempionatas. Giedrius Titenis pateko į 200 m krūtine pusfinalį.
Giedrius Titenis

Lietuvos plaukikas antradienį 100 m krūtine rungties finale iškovojo bronzos medalį, o trečiadienį pateko į dvigubai ilgesnės distancijos pusfinalį.

Lietuvos plaukikas antrajame atrankos plaukime finišavo antras, o į pusfinalį iškopė su penktu rezultatu – 2 minutės 11,83 sekundės. Tai asmeninis T.Titenio pasiekimas bei geriausias sezono rezultatas.

Greičiau nei lietuvis kvalifikacinėse varžybose tarp 38 dalyvių plaukė vokietis Marco Kochas (2:09,11), britas Andrew Willis (2:09,91), rusas Ilja Chomenka (2:10,78) bei dar vienas Didžiosios Britanijos plaukikas Rossas Murdochas (2:11,15).

Antrasis Lietuvos dalyvis šioje rungtyje – Igoris Kozlovskis – ketvirtajame atrankos plaukime buvo septintas (2:14,36), tarp visų kvalifikacijos dalyvių liko septynioliktas bei pirmuoju atsarginiu pusfinalyje, jei kuris dalyvių dėl vienų ar kitų priežasčių jame neplauktų.

Vyrų 200 m krūtine rungties pusfinalio plaukimai Berlyne trečiadienį prasidės 19.25 val.

37-ą vietą moterų 100 m nugara rungtyje užėmė Eva Gliožerytė, kvalifikacinėse varžybose aplenkusi dvi varžoves – bosnę Aminą Katjaž bei suomę Susannę Hirvonen.

Paskutinę – aštuntą – vietą antrajame atrankos plaukime užėmusios lietuvaitės laikas – 1 minutė 06,57 sekundės.

Šis rezultatas gerokai prastesnis nei Lietuvos rekordas (1:02,78 sek.) bei asmeninis E.Gliožerytės rekordas ir geriausias šio sezono pasiekimas (1:04,63 sek.).

Kvalifikacinėse varžybose 100 m nugara greičiausiai plaukė bei favoritėmis pusfinalyje tarp šešiolikos plaukikių bus vengrė Katinka Hosszu (1:00,08), danė Mie Nielsen (1:00,13) ir britė Georgia Davies (1:00,32).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas