Jevgenijui Šuklinui Trakuose nuplaukė kelialapis į Rio žaidynes

Karjerą olimpinėse žaidynėse baigti norėjęs Jevgenijus Šuklinas į Rio de Žaneirą nekeliaus. Tai paaiškėjo po to, kai Trakuose pasibaigusiame Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės čempionate Lietuvos kanojininkas užėmė trečią vietą.
Vadimas Korobovas, Henrikas Žustautas ir Jevgenijus Šuklinas
Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Vienviečių kanojų 200 metrų finalo varžybose įtikinamą pergalę pasiekė Henrikas Žustautas, distanciją įveikęs per 39,561 sek.

Jam už nugaros liko Londono olimpinių žaidynių vicečempionas Jevgenijus Šuklinas ir jaunasis Vadimas Korobovas. Šie kanojininkai finišavo per ta patį laiką, tačiau fotofinišas parodė V.Korobovo pergalę, kurią 2015 metų pasaulio jaunių čempionas pavadino didžiausiu karjeros pasiekimu.​​

Kadangi J.Šuklinas užėmė trečią vietą, į Duisburge vyksiantį pasaulio taurės pirmąjį etapą, jis nekeliaus. Todėl neturės progos pakovoti ir dėl vietos Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Tuo tarpu H.Žustautas kelialapį į Rio beveik užsitikrino. Jam antrame etape (pasaulio taurėje) tereiks aplenkti V.Korobovą.

Lietuvos taurės varžybose pergales iškovojo ir kiti, realiausi pretendentai į olimpinius kelialapius. Vienviečių baidarių varžybas laimėjo Ignas Navakauskas (00:35,344). Antrą vietą užėmė Edvinas Ramanauskas (00:35,613), trečią Aurimas Lankas (00:35,805).

Neįtikėtinai atkakli kova tarp šių sportininkų vyko dviviečių baidarių finale. Favoritai A. Lankas ir E. Ramanauskas (00:32,004) tik per plauką – vos 2 šimtosiomis sekundės aplenkė I. Navakausko ir M. Grikšo dvivietę (00:32,006).

Dviviečių baidarių 1000 m. distancijoje Lietuvos taurės laimėtojais užtikrintai tapo būsimi olimpiečiai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas (03:23,594), jie artimiausius persekiotojus aplenkė daugiau negu 7 sek..

Iš viso Trakuose varžėsi daugiau negu 200 baidarių ir kanojų irkluotojų.