2017 07 26 /11:56

Lėtai plaukęs S.Bilis liko nusivylęs savimi, A.Šidlauskas į pusfinalį irgi nepateko

Pasaulio plaukimo čempionate Budapešte trečiadienį prasidėjo ketvirtosios dienos varžybos. Į baseiną rytinėje programoje šoko du lietuviai – Simonas Bilis ir Andrius Šidlauskas.
Simonas Bilis
Simonas Bilis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Simonas Bilis nusivylė savimi

Prestižinėje 100 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje startavo Simonas Bilis, tačiau jo sportinė forma pasirodė ne pati geriausia.

Vienuoliktajame iš dvylikos atrankos plaukimų startavęs 23 metų plaukikas finišavo per 49,83 sek. ir liko paskutinis 10-as.

„Žinokite, neturiu, ką pasakyti“, – išlipęs iš baseino nusivylęs savimi tepasakė S.Bilis.

Bendrojoje įskaitoje lietuvis liko 43 vietoje ir į pusfinalį nepateko. Iki stipriausiųjų 16-uko S.Biliui pritrūko daugiau nei sekundės.

S.Bilis buvo toli nuo savo geriausio rungties rezultato, kuris yra ir Lietuvos rekordas – 48,64 sek. Su tokiu rezultatu jis būtų užėmęs 12-ąją vietą.

Pasaulio rekordas dar nuo 2009 metų priklauso brazilui Cesarui Cialo – 46,91 sek.

S.Bilis šiame čempionate dar dalyvaus dvigubai trumpesnio nuotolio varžybose – 50 metrų laisvuoju stiliumi.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Andrius Šidlauskas

Andrius Šidlauskas į pusfinalį nepateko

200 metrų kompleksiniu būdu atrankoje startavo šiame čempionate jau nustebinęs Andrius Šidlauskas.

Ne pačioje stipriausioje sau rungtyje lietuvis varžėsi antrajame atrankos plaukime iš penkių, kuriame užėmė penktąją vietą, finišavęs per 2 min. 3,25 sek.

Šis rezultatas A.Šidlauskui neleido plaukti rungties pusfinalyje. Bendrojoje įskaitoje jis liko 28 vietoje.

Šios rungties Lietuvos rekordas dar nuo 2011 metų priklauso Vytautui Janušaičiui, kuris yra vienintelis lietuvis, šį nuotolį įveikęs greičiau nei per dvi minutes – 1.59,43 min.

Pasaulio rekordas irgi nuo 2011 metų priklauso amerikiečiui Ryanui Lochte – 1:54,00 min.