Lina Šaltytė iškovojo vietą olimpinėse žaidynėse

Sekmadienį Prancūzijoje baigiasi pasaulio irklavimo čempionatas. Vienviečių valčių klasės B finale pasirodžiusi Lina Šaltytė iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes.
Lina Šaltytė
Lina Šaltytė / Augusto Didžgalvio nuotr.

B finale lietuvė finišavo antra (7:27,300) ir pasaulio čempionate užėmė aštuntąją vietą. Vietas olimpines žaidynėse taip pat užsitikrino Švedijos ir Austrijos atstovės.

Tai jau penktasis Lietuvos rinktinės kelialapis į olimpines žaidynes.

Septintąją, aštuntąją ir devintąją vietas užėmusios sportininkės gavo išsvajotuosius kelialapius. Prieš metu planetos pirmenybėse Lina buvo užėmusi 9-ąją vietą.

Planetos pirmenybės Prancūzijoje – turnyras, kuriame išdalinta didžioji dalis kelialapių į 2016 metų Rio olimpines žaidynes.

Mūsų šalies įgulų skaičius olimpinėse žaidynėse dar niekada nebuvo toks didelis, koks bus Rio. Kelialapius į olimpines žaidynes jau turi penkios mūsų šalies įgulos.

Puikų rezultatą planetos pirmenybėse jau pasiekė tik šiemet galutinai suformuota keturvietės įgula – Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys ir Žygimantas Gališanskis.

Vaikinai čempionate užėmė šeštąją vietą ir tiesiausiu keliu pasiekė Rio olimpines žaidynes. Nors A finale jiems nepavyko pasivaržyti dėl medalių, tačiau svarbiausias tikslas buvo pasiektas.

Lietuvos irkluotojų startai sekmadienį:

14:15 val. Donata Vištartaitė ir Milda Vačliukaitė dvivietininkių moterų A finale

14:30 val. Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas dvivietininkų vyrų A finale

15:15 val. Mindaugas Griškonis vienvietininkų vyrų A finale

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas