Ir vasarą naujienų netrūksta. 3 mėn. prenumerata vos už 1,49 Eur!

Ramu: patvirtinti Rūtos Meilutytės rekordiniai rezultatai

Pasaulinė vandens sporto šakų federacija („World Aquatics“) trečiadienį užbaigė ratifikavimo procesus ir oficialiai patvirtino plaukikės Rūtos Meilutytės pasaulio čempionate Japonijoje užfiksuotus pasaulio rekordus, – pranešė LTU Aquatic.

15min primena, kad įprastai rekordai tampa oficialūs, kai ateina išvados po sportininkų dopingų testų tyrimų.

„World Aquatics“ rekordų patvirtinimas reiškia, kad planetos pirmenybėse Fukuokoje Rūta Meilutytė varžėsi sąžiningai, kaip tai darė ir anksčiau karjeroje.

Japonijoje 26 metų kaunietė iškovojo du aukso medalius, o taip pat surengė istorinius pasirodymus.

2023 m. liepos 29 dieną Fukuokoje R.Meilutytė moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje nuotolį įveikė per 29,30 sek. ir pakartojo planetos rekordą, kuris nuo 2021 metų priklausė Italijos sportininkei Benedettai Pilato.

Kitą dieną vykusiame šios rungties finale lietuvė buvo dar greitesnė ir čempionato auksą iškovojo su nauju pasaulio rekordu – per 29,16 sek.

„LTU Aquatics“ primena, kad šiuo metu R. Meilutytei iš viso priklauso trys pasaulio moterų rekordai – vienas 50 m ilgio baseine ir du – 25 metrų baseine.

Rungtis Baseino ilgis Rekordas Data Vieta
50 m krūtine 50 m 29,16 sek. 2023 07 30 Fukuoka (JPN)
50 m krūtine 25 m 28,37 sek. 2022 12 17 Melburnas (AUS)
100 m krūtine 25 m 1 min. 2,36 sek. 2013 10 12 Maskva (RUS)

„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną