Rūta Meilutytė ir vėl triumfavo Anglijoje – plaukimo varžybose iškovojo antrąjį aukso medalį

Anglijoje vykstančiose „British Gas International Swimming Meet 2013“ plaukimo varžybose, kurios įtrauktos į pasaulio čempionato kvalifikacinių turnyrų sąrašą, „Plymouth Lea“ komandai atstovaujanti olimpinė ir pasaulio čempionė lietuvė Rūta Meilutytė sekmadienį iškovojo dar vieną aukso medalį. Lietuvos sporto žvaigždė mėgstamos rungties – 50 m krūtine – plaukimo finale buvo greitesnė už kitas pretendentes.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Olimpinė čempionė, kuriai kovo 19 dieną sukaks 16 metų, distanciją įveikė per 30,57 sek., iškovojo auksą ir pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą (30,9 sek.).

Atrankos varžybose R. Meilutytė distanciją įveikė per 31,50 sek. ir buvo antra. Greičiau už lietuvę plaukė tik Nyderlandų atstovė Monieka Nijhuis – jos rezultatas 31.39 sek. Šįkart jos rezultatas buvo antras – 31,33 sek.

Tai jau antrasis apdovanojimas šiose varžybose ir antrasis aukso medalis. Šeštadienį ji užėmė pirmąją vietą 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Ji distanciją įveikė per 1 min. 06,75 minutės ir beveik dvejomis sekundėmis aplenkė antroje vietoje likusią olandę Monieką Nijhuisą (1:08,40). Trečia vietą užėmė britė Siobhan-Marie O'Connor (1:08,42).

R.Meilutytė šeštadienį dar turėjo startuoti 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale. Rungties atrankoje j distanciją įveikė per 26,06 sekundės ir bendroje kvalifikacijos įskaitoje užėmė 8-ą vietą tarp 56-ių plaukikių. Tačiau sportininkė atsisakė dalyvauti šioje rungtyje, nes rengėsi 100 m  plaukimo krūtine finalui.

Penktadienį 50 m plaukimo peteliške atrankos varžybose lietuvė distanciją įveikė per 28,96 sek. ir užėmė 25 vietą.

100 m plaukimo nugara atrankos varžybose R. Meilutytė iškovojo 14-ąją vietą. Ji distanciją įveikė per 1 min. 4,15 sek.

Ketvirtadienį 100 m plaukimo laisvu stiliumi finale R. Meilutytė užėmė penktąją vietą, distanciją įveikusi per 55,28 sek. ir 0,07 sek. pagerinusi sau priklausiusį Lietuvos rekordą.