Rūta Meilutytė su Alia Atkinson – identiškai greitos

Rūta Meilutytė lengvai pateko į pasaulio plaukimo taurės etapo Eindhovene finalą. Nyderlanduose vykstančių varžybų trumpajame 25 metrų baseine 100 m krūtine atrankoje Lietuvos plaukikė ir jamaikietė Alia Atkinson buvo greičiausios.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvos ir Jamaikos plaukikių laikas penktadienį ryte buvo toks pats – 1 min. 4,75 sek.

R.Meilutytė ir A.Atkinson laimėjo savus plaukimus, o ir bendroje įskaitoje kitos varžovės atsiliko pastebimai – trečia buvo amerikietė Breeja Larson (1 min. 5,39 sek.), ketvirta – danė Rikke Pedersen (1 min. 5,61 sek.).

Į finalą, kuris Eindhovene vyks penktadienį vakare, iš 21 atrankoje startavusios plaukikės pateko 8.

R.Meilutytei tebepriklauso šios rungties trumpajame baseine pasaulio rekordas – 1 min. 2,36 sek., pasiektas 2013 metų rudenį pasaulio taurės varžybose Maskvoje.

Būtent A.Atkinson yra dukart pakartojusi šį rekordą (1 min. 2,36 sek.) 2014 ir 2016 metais.

„Scanpix“/„Xinhua“/„Sipa USA“ nuotr./Rūta Meilutytė ir Alia Atkinson

Legendinio Nyderlandų plaukiko Pieterio van der Hoogenbando garbei pavadintame baseine dvi dienas trunkančiose pasaulio taurės varžybose nesivaržo trys šių metų pasaulio plaukimo čempionato prizininkės: Lilly King, Julija Jefimova ir Katie Meili.

Šiemet nusprendusi rimtai palenktyniauti pasaulio taurės varžybose, R.Meilutytė yra vienintelė iš Lietuvos plaukikų.

Po pasaulio čempionato Rūta jau plaukė pirmuosiuose dviejuose pasaulio taurės etapuose.

Rugpjūčio 2–3 d. Maskvoje R.Meilutytė iškovojo sidabro medalį 50 m krūtine rungtyje (29,51 sek.) ir užėmė penktąją vietą 200 m krūtine (2 min. 22,21 sek.).

Lietuvos plaukikei nepasisekė antrajame etape Berlyne rugpjūčio 6–7 d., kai dėl neleistinų judesių po vandeniu ji buvo diskvalifikuota 200 m krūtine distancijoje, o kitą dieną nepateko į 100 m krūtine finalą.

Šią savaitę ji dar varžėsi labdaros varžybose Romoje, kur laimėjo pirmąją vietą 50 m krūtine lenktynėse.