2021 05 18 /12:37

Drama baseine – lenktynes prieš estę laimėjusi lietuvė pateko į pusfinalį

Lietuvos plaukikė Kotryna Teterevkova po papildomo bandymo pateko į Budapešte (Vengrija) vykstančio Europos čempionato pusfinalį.
Kotryna Teterevkova
Kotryna Teterevkova / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

19-metė lietuvė 100 m krūtine atrankos plaukime įveikė per 1:08,09 min. ir šeštajame atrankos plaukime užėmė septintąją vietą.

Bendroje įskaitoje K.Teterevkova su este Maria Romanjuk pasidalino 19-20 vietas, o trims aukštesnes vietas užėmusioms plaukikėms pritaikius kvotas dėl tos pačios šalies, lietuvė ir estė pakilo į 16-17 vietas.

Tai reiškė, jog plaukikėms teko dar sykį šokti į baseiną ir papildomose lenktynėse išsiaiškinti paskutinio kelialapio į pusfinalį likimą.

Įnirtingoje lietuvės ir estės kovoje geriau startavo M.Romanjuk, po 50 metrų turėjusi 0,07 sek. persvarą, tačiau antroje distancijos pusėje iniciatyvą perėmė K.Teterevkova.

Ji pamažu pavijo, o netrukus ir pralenkė estę, o galiausiai iškovojo saldžią pergalę.

Papildomą plaukimą K.Teterevkova įveikė per 1:07,33 sek. ir pagerino karjeros rekordą. M.Romanjuk nuo jos atsiliko 0,35 sek.

Atrankoje kartu su K.Teterevkova tame pačiame plaukime dalyvavo ir buvusi arši Rūtos Meilutytės varžovė Julija Jefimova. Tituluota rusė distanciją įveikė per 1:06,97 min. ir pademonstravusi dešimtą rezultatą žengė į pusfinalį.

Geriausiai pasirodė italė Arianna Castiglioni, kurios laikas – 1:05,98 min.

K.Teterevkova 100 m krūtine pusfinalyje plauks jau šįvakar, nuo 19.31 val. Lietuvos laiku.

Antradienio rytą Europos čempionato atrankoje dalyvavo ir kita lietuvė Ugnė Mažutaitytė.

24-erių plaukikė 50 m nugara distanciją įveikė per 29,05 sek. ir savo plaukime užėmė paskutinę dešimtą vietą.

Tarp visų jėgas išbandžiusių 55 plaukikių U.Mažutaitytė liko 30-ta ir į pusfinalį nepateko.

Geriausią rezultatą parodė britė Kathleen Dawson, kuri link finišo nuskriejo per 27,29 sek. U.Mažutaitytei iki pusfinalio pritrūko 0,65 sek.