Užtikrintas startas Europos čempionate: Danas Rapšys įplaukė į finalą

Danas Rapšys užtikrintai pradėjo Europos plaukimo čempionatą trumpajame (25 m) baseine Glazge. Geriausias Lietuvos plaukikas nepersistengdamas pateko į 400 metrų laisvuoju stiliumi rungties finalą.
Danas Rapšys dominuoja pasaulio taurės varžybose.
Danas Rapšys dominuoja pasaulio taurės varžybose. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvis distanciją įveikė per 3:39,11 min. ir savo atrankos plaukime užėmė pirmąją vietą.

Vienu metu D.Rapšys net buvo iškritęs iš lyderių trejeto, tačiau vėliau įjungė aukštesnę pavarą.

Bendroje atrankos įskaitoje panevėžietis užėmė trečiąją vietą.

400 metrų laisvuoju stiliumi finalas vyks trečiadienį vakare, o ten jo svarbiausiais tikriausiai bus atrankoje greičiausiai plaukę italai: Gabrielle Detti (3:38,16) ir Mateo Ciampi (3:38,79).

400 metrų laisvuoju stiliumi D.Rapšys yra įveikęs per 3.34,01 min. Šis laikas jam 2018-siais padovanojo pasaulio čempionato 25 m baseine auksą.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Danas Rapšys varžybose Kazanėje.

Deividas Margevičius pateko į pusfinalį 100 metrų peteliške rungtyje. Lietuvis atplaukė per 51,23 sek. ir penktajame atrankos plaukime buvo trečias.

Bendroje atrankos įskaitoje D.Margevičius užėmė 13-ąją vietą.

Vytauto Dranginio nuotr./Deividas Margevičius

Andrius Šidlauskas 50 metrų krūtine atplaukė per 27,07 sek., tai – septintoji vieta ketvirtajame atrankos etape. Bendroje atrankos rikiuotėje panevėžietis liko 19-as ir į pusfinalį neprasibrovė – pritrūko vos 0,10 sek.

Kotryna Teterevkova 50 metrų krūtine distanciją įveikė per 31,09 sek. Savo plaukime lietuvė finišavo trečia, bet atrankos barjero neperžengė – iki kvalifikacinės ribos jai pritrūko 0,40 sek.

Galutinėje rikiuotėje rungtyje, kurios Europos rekordas (28,81 sek.) priklauso Rūtai Meilutytei, jaunoji plaukikė buvo 27-a tarp 50-ies plaukikių.

Arijus Pavlidi 200 metrų nugara rungtyje atplaukė per 1:55,34 min. ir į finalą neprasibrovė. 17-metis plaukikas buvo 23-ias tarp 36 atletų.

Iš viso žemyno pirmenybėse Glazge varžosi šeši Lietuvos plaukikai. Pirmąją dieną nestartavo vienintelis Simonas Bilis.

Praėjusiame Europos čempionate lietuviai iš viso iškovojo keturis apdovanojimus – karjerą jau baigusi Rūta Meilutytė dukart pasipuošė auksu, o D.Rapšys pridėjo aukso ir bronzos medalį.