2015 01 24 /18:22

Agnė Sereikaitė – ketvirta stipriausia Europos čiuožėja 500 metrų rungtyje

Agnė Sereikaitė Europos greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionato 500 metrų rungtyje pasiekė finalą ir jame užėmė ketvirtąją vietą.
Agnė Sereikaitė
Agnė Sereikaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Šeštadienį šios rungties pusfinalio pirmajame čiuožime 20-metė lietuvė užėmė antrąją vietą, distanciją įveikusi per 43,679 sek. ir akimirksniu atsilikusi nuo nugalėtojos Sofijos Prosvirnovos (43,620 sek.) iš Rusijos. 500 m rungtyje lietuvė anksčiau laimėjo savo atrankos čiuožimą, o ketvirtfinalio čiuožime buvo antra.

Finale lietuvė atstumą įveikė per 43,959 sek., o triumfavo britė Elise Christie (43,295 sek.), aplenkusi sidabro medalininkę rusę Sofija Prosvirnova (43,381 sek.) ir bronzos apdovanojimą pelniusę lenkę Patrycja Maliszewska (43,571 sek.).

1000 metrų rungtyje A.Sereikaitė ketvirtfinalyje parodė 6-ąjį laiką (1:38,429 min.), nuo lyderės olandės Yara Van Kerkhof atsiliko kiek daugiau nei trimis sekundėmis (1:35.175) ir pasiekė pusfinalį.

1500 metrų rungtyje taip pat pusfinalį pasiekusi lietuvė pirmajame čiuožime nebaigė distancijos po susidūrimo su varžovo. Peržiūrėjus vaizdo įrašą A.Sereikaitė buvo diskvalifikuota ir galutinėje įskaitoje tenkinosi aštuoniolikta (2 min. 33,192 sek.) vieta tarp 36 sportininkių. Šioje rungtyje lietuvė buvo laimėjusi savo atrankos čiuožimą.