„Blackhawks“ laimėjo NHL Vakarų konferencijos finalą

Septintosiose NHL Stenlio taurės varžybų Vakarų konferencijos finalo rungtynėse „Chicago Blackhawks“ klubas šeštadienį svečiuose, stebint 17,4 tūkst. žiūrovų, 5:3 (2:0, 2:1, 1:2) įveikė „Anahaim Ducks“ ledo ritulininkus bei, laimėjęs seriją iki keturių pergalių rezultatu 4-3, po metų pertraukos trečią kartą tapo Vakarų konferencijos nugalėtoju.
„Blackhawks“ ledo ritulininkai
„Blackhawks“ ledo ritulininkai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąjį serijos mačą savo arenoje Anahaimo ekipa laimėjo 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), o antrosiose rungtynėse po trijų pratęsimų sėkmė lydėjo Čikagos komandą – 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0). Trečiajame susitikime Čikagoje pajėgesni buvo svečiai – 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), tačiau ketvirtąjį mačą šeimininkai laimėjo po dviejų pratęsimų – 5:4 (1:0, 0:1, 3:3, 0:0, 1:0). Penktąsias rungtynes savo arenoje Anahaimo ledo ritulininkai laimėjo po pratęsimo 5:4 (3:0, 0:2, 1:2, 1:0), o šeštosiose rungtynėse pajėgesnė buvo namuose žaidusi Čikagos komanda, kuri nugalėjo varžovus 5:2 (0:0, 3:1, 2:1).

Šeštadienio susitikime du įvarčius nugalėtojams, kurie Vakarų konferencijos finale triumfavo ir Stenlio taurę iškovojo dukart per šešerius pastaruosius metus (2010 ir 2013 m.), pelnė Jonathanas Toewsas (2:23 ir 11:55), po vieną – Brandonas Saadas (21:18), Marianas Hossa (33:45) ir Brentas Seabrookas (53:23).

Įvarčių autoriais „Ducks“ ekipos gretose tapo Ryanas Kerleris (38:51), Corey Perry's (51:36) ir Mattas Beleskey (59:18).

„Blackhawks“ klubo varžove Stenlio taurės varžybų finale bus „Tampa Lightning“ komanda, Rytų konferencijos finale 4:3 (1:2, 6:2, 6:5 (po pratęsimo), 1:5, 2:0, 3:7 ir 2:0) įveikusi „New York Rangers“ ledo ritulininkus.

Tryliktą kartą Stenlio taurės turnyro finale žaisiantis Čikagos „Blackhawks“ klubas taurę laimėjo penkis kartus – 1934, 1938, 1961, 2010 ir 2013 metais, o antrąsyk dėl šio trofėjaus kovosianti Tampos „Lightning“ ekipa 2004-aisiais laimėjo vienintelę finalo seriją.