Drama pasaulio ledo ritulio čempionate – suomiai ir švedai mušė baudinius

Suomijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate pirmąjį pralaimėjimą patyrė šeimininkai suomiai.
Emilis Bemstromas muša pergalingą baudinį.
Emilis Bemstromas muša pergalingą baudinį į suomių vartus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

B grupės lyderių akistatoje iki tol tik pergales rinkusią Suomiją dramatiškai, po baudinių serijos, 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) palaužė Švedijos rinktinė.

Švedai įmušė pirmi, kai pasižymėjo Adamas Larssonas (12 min.), tačiau puikiai antrąjį kėlinį pradėję suomiai po tikslių Mikko Lehtoneno (24 min.) ir Sami Vataneno (26 min.) smūgių jau pirmavo 2:1.

Švedams rezultatą išlygino Joelis Kellmanas (47 min.). Per pratęsimą įvarčių įmušta nebuvo ir nugalėtojas paaiškėjo tik po baudinių serijos. Didvyriu tapo Emilis Bemstromas, vienintelis įveikęs vartininką.

Švedai po šios pergalės su 11 taškų aplenkė suomius (10 tšk.) ir tapo vienvaldžiais B grupės lyderiais.

Į ketvirtą vietą pakilo norvegai, kiek anksčiau 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) nugalėję Austrijos (3 tšk.) ledo ritulininkus.

Standings provided by SofaScore LiveScore

B grupėje pirmauja ketvirtąją pergalę iš keturių iškovojusi Šveicarija (12 tšk.), 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) nugalėjusi Slovakiją (3 tšk.).

Kitame mače ilgą laiką pirmavę italai (1 tšk.) apmaudžiai, po pratęsimo, 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:1) galiausiai nusileido prancūzams (5 tšk.), nors ir pelnė pirmąjį tašką.