Epinis finalas: Suomija tapo pasaulio čempione po auksinio įvarčio

Tai auksiniai metai Suomijos ledo rituliui. Tapę olimpiniais čempionais Pekine vasarį, suomiai triumfavo ir pasaulio čempionate savo šalyje, finale palaužę Kanados rinktinę.
Pasaulio ledo ritulio čempionato finalas: Suomija – Kanada. Auksinį įvartį pelnė Sakari Manninenas. / „Scanpix“ nuotr.

Suomija ketvirtą kartą per šalies istoriją iškovojo pasaulio čempionato auksą, kai finale sekmadienį Tamperėje 4:3 įveikė Kanadą.

Sakari Manninenas tapo rungtynių didvyriu, pelnęs auksinį įvartį per pratęsimą ir pasiuntęs šalį į pašėlusią šventę.

Pratęsime suomiai įgavo pranašumą ir lemiamą ataką surengė žaisdami keturi prieš tris, nes Kanados žaidėjas kaip tik buvo išvytas už neišmintingą pražangą, skirtą smogus per kojas lazda varžovui.

Ant rankų turėtų būti nešiojamas ir Mikaelis Granlundas.

Suomijai atsiliko finalo pradžioje 0:1, kuomet Dylanas Cozensas įvarčiu padėjo geriau startuoti Kanadai.

Tačiau „Neshville Predators“ atstovaujantis M.Granlundas dviem tiksliais smūgiais perlaužė mačo eigą.

Joelis Armia buvo padidinęs Suomijos persvarą iki 3:1, bet mačo pabaigoje Kanada sugebėjo išlyginti rezultatą, kai pasižymėjo Zachas Whitecouldas ir Maxas Comtois.

Suomija tapo pasaulio čempione po trejų metų pertraukos. Prieš tai ji laimėjo auksą 1995, 2011 ir 2019 metais.

Suomijos rinktinės lyderis Jussi Olkinuora išrinktas naudingiausiu pasaulio čempionato žaidėju, o komandos kapitonas Valtteri Filppula tapo pirmuoju suomiu, kuris iškovojo tris planetos pirmenybių aukso medalius.

Suomija pirmą kartą iškovojo medalius žaisdama savo šalyje rengiamose pirmenybėse, nes iki šiol aukščiausiai prie savų žiūrovų pakildavo iki ketvirtosios vietos.

Šįsyk 13,5 tūkst. vietų nauja Tamperės arena buvo pilna laimingų žiūrovų, tarp kurių šventė ir Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin, ir legendinis lenktynininkas Kimi Raikkonenas.

„Scanpix“ nuotr./Pasaulio ledo ritulio čempionato finalas: Suomija – Kanada. Tarp žiūrovų - Suomijos premjerė Sanna Marin.

Suomijos rinktinė sklandžiai praėjo visą kelią pasaulio čempionate – jie užėmė pirmą vietą grupėje, nelaimėję tik prieš Švediją.

Ketvirtfinalyje suomiai 4:2 įveikė Slovakiją, o pusfinalyje 4:3 palaužė JAV.

Bronzą pasaulio čempionate iškovojo Čekija, sekmadienį mače dėl trečiosios vietos 8:4 nugalėjusi amerikiečius.

Šiame pasaulio čempionate dėl Rusijos vykdomo Ukrainoje pašalintos rusų ir baltarusių komandos.

Kitų metų pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti Sankt Peterburge, bet iš Rusijos miesto atimta teisė rengti turnyrą. Jį kitąmet organizuos Latvija ir Suomija.