Latvijos triumfas: patiesė grupės nugalėtojus ir dramatiškai įšoko į atkrintamąsias

Rygoje ir Tamperėje baigėsi pasaulio ledo ritulio čempionato pirmasis etapas, po kurio paaiškėjo ketvirtfinalio poros. Dramatiškai paskutinę akimirką į atkrintamąsias prasmuko Latvijos rinktinė, po pratęsimo 4:3 sugebėjusi nukauti įspūdingai šiose pirmenybėse rungtyniaujančius šveicarus.
Kasparas Daugavinis
Kasparas Daugavinis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Norint prasibrauti į ketvirtfinalį, latviams reikėjo iškovoti bent tašką. Padaryti tai nebuvo paprasta, nes šveicarai buvo laimėję visus šešis savo mačus per pagrindinį laiką ir jau užsitikrinę pirmą vietą B grupėje.

Latviai du sykius po Ralfo Freibergo ir Rodrigo Abolo įvarčių pirmavo, tačiau šveicarai abu kartus sugebėjo atsitiesti, o galiausiai Andresas Ambuhlas pelnė ir trečią įvartį.

Visgi šeimininkai pademonstravo kovingumą ir išplėšė pratęsimą – likus penkioms minutėms Latvijos kapitonas Kasparas Daugavinis išlygino rezultatą – 3:3.

Šios lygiosios latviams garantavo kelialapį į atkrintamąsias, o pergalingas Rudolfo Balcero smūgis pratęsime netgi užkėlė juos į trečiąją B grupės poziciją.

Latviai surinko tiek pat taškų, kaip ir Čekija, bet aplenkė juos dėka pergalės tarpusavio mače.

Iki šiol tarp aštuonių stipriausių planetos komandų braliukai buvo patekę penkis sykius. 1997, 2004 ir 2009 metais jie finišavo septinti, 2000 ir 2018-aisiais – aštunti.

Ketvirtfinalyje Hario Vitolinio auklėtiniai žais su A grupėje antrą vietą užėmusiais švedais, o pirmuosius taškus praradę šveicarai susitiks su Vokietija.

Ji Suomijoje vykusiame A grupės turnyre paskutinį bilietą į atkrintamąsias nugvelbė 5:0 sutriuškinusi prancūzus.

Vokiečiams tai buvo ketvirta pergalė iš eilės.