2018 04 23 /23:38

Lietuvos ledo ritulininkų atakų škvalas nupūtė ir rumunus

Lietuvos ledo ritulio rinktinė toliau užtikrintai artėja link savojo tikslo. Kaune vykstančiame pasaulio IB diviziono čempionate pirmadienį šeimininkai net 8:3 sutriuškino Rumunijos ekipą. Po šios pergalės Berndo Haake auklėtiniai tapo vienvaldžiais turnyro lyderiais.
Lietuvos ledo ritulininkai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Antrą pergalę per pagrindinį laiką iškovoję lietuviai po antros varžybų dienos – vienintelė ekipa, kuri Kaune dar neprarado taškų.

Savo pranašumą lietuviai pradėjo įrodinėti jau nuo pirmųjų minučių. Pirmasis rumunų gynybinius įtvirtinimus po puikios kombinacijos pramušė vienas prieš vartininką iššokęs Edgaras Rybakovas (2:28).

Po kiek daugiau nei minutės Povilas Verenis (3:47) persvarą padvigubino, o įpusėjus kėliniui antrą savo įvartį įmušė E.Rybakovas (10:55).

Gergo Biro (16:04) tapo pirmuoju ledo ritulininku šiame mače pramušusiu Mantą Armalį, bet po pirmojo kėlinio lietuviai užtikrintai pirmavo 3:1.

Prasidėjus antram kėliniui, Danielis Bogdziulis (23:04) realizavo kiekybinę persvarą ir vėl atstatė trijų įvarčių pranašumą – 4:1.

Įpusėjus kėliniui, G.Biro (28:03) paleido dar vieną nepatogų M.Armaliui metimą ir ritulys nusileido vartų tinkle.

Dar po kelių minučių lietuviai surengė bene gražiausią ataką šiame čempionate. Iš pradžių Darius Kasparaitis atliko puikų jėgos veiksmą, ritulį pagriebęs Dainius Zubrus perdavė jį Markui Kaleinikovui (34:48), o vienas jauniausių rinktinės žaidėjų puikiu metimu įmušė penktą įvartį – 5:2.

Kurį laiką lietuviams teko gintis trims prieš penkis, o tai padaryti pavykus savo įvarčių sąskaitą atidarė Arnoldas Bosas (39:39) – 6:2.

Trečio kėlinio pradžia – vėl sėkminga. A.Bosas (42:53) puikiai išnaudojo kiekybinę persvarą (7:2), o netrukus Ugnius Čižas įmušė dar sykį (8:2, 46:42).

Tuomet trečią savo įvartį pelnė G.Biro (48:52) ir vėl kiek sušvelnino rezultatą, bet daugiau nuveikti rumunai neįstengė.